Kultura Sport

Skoki od rana do nocy

Olbrzymie trampoliny, zjazd tyrolski, a także kilka basenów pełnych miękkich pianek – to tylko niektóre z atrakcji, z których można korzystać w Manii Skakania.

Na początku listopada otworzono pierwszy na Lubelszczyźnie park trampolin składający się z kilku części. Mini park linowy to całe pomieszczenie obudowane ściankami wspinaczkowymi, a także pomostami i linkami. Dodatkową atrakcją jest dodgeball arena – czyli boisko do zbijaka i siatkówki na trampolinach. Zjazd tyrolski  prowadzi do basenu pełnego gąbek. Ćwiczenia na trampolinach są treningiem ogólnorozwojowym, poprawiającym kondycję i koordynację. Park przyciąga mieszkańców zarówno Lublina jak i innych miejscowości, dlatego chętnych do zabawy nie brakuje. – Nigdy nie korzystałam z tego typu atrakcji w innych miastach. Jestem zachwycona atrakcjami. Na pewno przyjdę ponownie wspólnie z synkiem poskakać – mówi pani Monika, mama 4-letniego Jasia.

Mania Skakania nie ma ograniczeń wiekowych, co oznacza, że zarówno młodsi, jak i starsi mogą wzmocnić mięśnie całego ciała lub  zaszaleć w podskokach. Na sali obecni są przeszkoleni trenerzy, którzy mogą podpowiedzieć młodszym jak prawidłowo korzystać z atrakcji, a starszych nauczyć trudniejszych salt.

Taka forma aktywności jest zdecydowanie bardziej atrakcyjna niż klasyczny W-F. Można się porządnie zmęczyć i wyskakać – podkreśla Karol, który przyszedł ze znajomymi pograć w siatkówkę.

Park jest otwarty siedem dni w tygodniu, od 8 rano do 22.

Bilet ulgowy  na 1 godz. kosztuje 15 zł, a normalny 20 zł.
Cena biletu ulgowego na 30 minut to 10 złotych, a normalnego 15 złotych.
Bilety rodzinne można kupić  za 10 i 12 złotych za 30 minut, a na godzinę za 15 i 20 złotych.

Ze względu na duże zainteresowanie, planujemy w najbliższym czasie wprowadzić karnety – mówi pracownik Manii Skakania.

Jeśli brakuje Ci pomysłu na organizację urodzin, w Manii Skakania za 350zł/399zł istnieje możliwość wynajęcia pokoju urodzinowego i korzystania z parku trampolin przez dwie godziny. Trener przygotuje gry i zabawy dla grupy. Dodatkowo Jubilat otrzyma prezent niespodziankę i skarpety antypoślizgowe.

Gdzie znaleźć Park trampolin? Mania Skakania mieści się na ulicy Krochmalnej 13i.

Należy pamiętać, aby przed wejściem na halę przebrać się w wygodny strój i założyć antypoślizgowe skarpetki, które ewentualnie można kupić na miejscu. Pracownicy obiektu przypominają, ze przed każdym wysiłkiem fizycznym nie można zapomnieć o porządnej rozgrzewce. Jeżeli nie wiesz jak się przygotować do skakania, podpytaj trenerów, którzy chętnie pomogą!

Jestem studentką trzeciego roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Pochodzę z Lublina. Uwielbiam podróżować i odkrywać niezwykłe historie "zwykłych ludzi". Dziennikarstwo to dla mnie nie tylko praca, lecz niesamowita pasja. Marzę o wycieczkach do Indii, Japonii i USA.