Firma Wader – Woźniak zajmująca się produkcją zabawek zorganizowała akcję o nazwie #dajemyradość, w której wzięło udział trzynaście szpitali z całej Polski, w tym Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie. Akcja trwała do 5 grudnia 2016 roku, lecz ze względu na ogromne zainteresowanie została przedłużona o jeszcze jeden dzień. Zwycięska placówka otrzymała zabawki przeznaczone na wyposażenie jej świetlicy.

Akcję wspierać można było poprzez Facebooka i Instagrama, udostępniając post o treści #dajemyradośćnazwamiasta na swoim profilu. Była to znakomita okazja do wywołania wielu uśmiechów na twarzach chorych dzieci. Zwycięską placówką okazał się wspomniany wcześniej szpital w Lublinie. Pozostali uczestnicy nie zostali jednak pominięci i również otrzymali upominki.

Przedsięwzięcie pokazało siłę portali społecznościowych i jak wiele zależy od ludzi i ich wrażliwości. Tym razem udostępnienie zwykłego postu pozwoliło na wsparcie lokalnego szpitala i uszczęśliwienie najmłodszych pacjentów.