Mikołajkowy weekend

Mikołajki są głównym wydarzeniem tego tygodnia. Byłeś niegrzeczny, nie dostałeś prezentu? To Lublin ma dla Ciebie coś ciekawego!

8-11.12, rozrywka, ACK Chatka Żaka, karnet na wszystkie wydarzenia – 55 zł

XXVI Międzynarodowy Festiwal Muzyki Ludowej, Mikołajki folkowe
Zajrzeć do ACK Chatka Żaka może każdy, kto interesuje się tradycjami innych krajów. Jest to także dobra atrakcja dla tych, którzy chcą zobaczyć i poznać coś ciekawego z Iranu czy Ukrainy. Podczas festiwalu odbędą się koncerty i warsztaty. Mikołajki Folkowe będą trwały do niedzieli, więc każdy ma czas, żeby przyjść.

10.12, rozrywka, Plac Zamkowy, 15:00 – 22.00

Nowy rok zbliża się wielkimi krokami. Świąteczne ciężarówki Coca-Coli będą głównymi gośćmi tego weekendu. Na Placu Zamkowym mieszkańcy usłyszą koncerty Ewy Farny oraz Sound’n’Grace. Konkursy, gry, puszki z imionami, zdjęcia, rzeźba lodowa i inne atrakcje będą częścią tegorocznego święta ciężarówek.

10.12, spotkanie Sala Czarna, Brama Grodzka, 18.00

W sobotę Aniołek wyjdzie z lodówki, żeby się spotkać z ludźmi. „Anioł w Bramie” to słuchowisko Grażyny Lutosławskiej. Pojawi się również Jarosław Golofit – realizator. Najpierw obdędzie się prezentacja, a później pojawi się możliwość spaceru przez Bramę.

10.12, koncert, CSK 21:00 – 22:00, od 40 zł.

W sobotę do Lublina przyjedzie Lustmord. Brian Williams jest przedstawicielem muzyki ambient. Przekraczanie granic, tworzenie przedstawienia audio-wizualnego – tego doświadczą lublinianie podczas koncertu gościa z Wielkiej Brytanii.

Po koncercie odbędzie się after party.

11.12, rozrywka, Plac Zamkowy, 12.00

Mikołajki dostosowują się do nowych technologii po raz dziewiąty. Sanie ustąpiły miejsca motocyklom. Pojazdy wystartują z Placu Zamkowego o godzinie 12 i skierują się w stronę Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego. Będą także nagrody na najlepszy ubiór motocykla i inne konkursy, w tym wybory Miss i Mister MotoMikołajek.