Co roku w polskich domach śpiewane są kolędy. Tym razem Caritas Polska przygotowało specjalny cover pieśni „Jezus malusieńki”: odwołującej się do sytuacji na Bliskim Wschodzie. Autorem tekstu jest Paweł Kęska, rzecznik prasowy organizacji.

Kolędę śpiewa Violetta Brzezińska,  utwór opracowali muzycznie Andrzej Bogucki i Rafał Kulczycki. W  teledysku widzimy dramat syryjskich rodzin. Widać m.in. zniszczone budynki oraz zapłakane dzieci.

Tekst kolędy w nowej wersji trafił  do wszystkich parafii w Polsce z propozycją śpiewania w czasie Bożego Narodzenia.

Jak wyjaśnia Caritas Polska, „tak jak 2000 lat temu Święta Rodzina pozbawiona była domu, tak dziś pozbawionych jest go wiele rodzin uciekających z Syrii i Iraku. Dotyczy to zarówno chrześcijan, jak i muzułmanów”. Dlatego słowa „syryjskiej kolędy” opowiadają zarówno o dramacie dzieci i rodzin, jak też o pomocy udzielanej ofiarom wojny w Aleppo w Syrii i w Libanie poprzez program  „Rodzina rodzinie”.

Czuję się zaszczycona i wzruszona, że mogę być skromną częścią tego projektu – powiedziała. – Mam szczerą nadzieję, że nie będzie to kolejny muzyczny projekt realizowany przy okazji straszliwej wojny, ale że przełoży się on na jeszcze większą realną pomoc dla poszkodowanych ludzi – dodała Brzezińska.

Teledysk ten został stworzony nie tylko, aby pomagać Syryjczykom, ale również po to, żeby uwrażliwić polskie rodziny na sytuację jaka się dzieje na bliskim wschodzie.

Szczegóły programu można znaleźć na stronie www.rodzinarodzinie.caritas.pl

Tekst Kolędy

Jezus malusieńki, leży wśród stajenki

Płacze z zimna, nie dała mu matusia sukienki