#Sport w regionie. Weekend z sukcesami

Miniony weekend obfitował w wiele sukcesów lubelskich, a dokładnie uczelnianych zespołów. Koszykarki Pszczółki AZS UMCS Lublin obroniły Puchar Polski, a medale w Zimowych Mistrzostwach Polski wywalczyły podopieczne Piotra Kasperka. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi wynikami.

Puchar Polski dla Lublina!

Koszykarki AZS UMCS Lublin świetnie spisały się podczas turnieju o Puchar Polski za mijający rok. W sobotę na wyjeździe pewnie wyeliminowały bardzo mocną drużynę, Artego Bydgoszcz 63:58. Do walki o prestiżową nagrodę stanęły wspólnie ze Ślęzą Wrocław. Faworytkami spotkania były wrocławianki, jednak już od pierwszych minut podopieczne Krzysztofa Szewczyka pokazały swoją moc, rozpoczynając mecz od 12:0 dla lublinianek. Drużyna Ślęzy zdobyła pierwsze punkty po prawie… 5 minutach. Pierwsza i druga kwarta należała do Pszczółek, a dopiero na początku drugiej połowy spotkania wrocławianki mogły choć przez chwilę odetchnąć. Nie na długo, ponieważ w ostatniej kwarcie nasze zawodniczki przypieczętowały zwycięstwo, dzięki czemu Pszczółki sięgnęły po Puchar Polski. MVP turnieju została Leah Metcalf.

Kolejny triumf w II lidze

Bardzo udany występ w drugiej lidze zaliczyła również męska drużyna AZS UMCS Lublin. Skrzydeł naszym koszykarzom z pewnością dodał ubiegłotygodniowy wygrany mecz z AZS UJK Kielce. Podopieczni trenera Przemysława Łuszczewskiego potwierdzili wysoką formę i w meczu wyjazdowym zwyciężyli 80:63 z ŁKS AZS Łódź. Dzięki temu uczelniana drużyna umocniła pozycję vice-lidera rozgrywek.

Lubelscy futsaliści młodzieżowymi vice-mistrzami Polski

Piłkarze AZSu po raz pierwszy dotarli tak wysoko w męskim futsalu. W finale rozgrywek do lat 20 przyszło im zmierzyć się z mocną drużyną, Rekord Bielsko-Biała. Faworytem meczu była ekipa ze Śląska i to oni pierwszą połowę wygrali 2:0. Druga odsłona spotkania była nieco bardziej wyrównana, jednak mecz zakończył się wynikiem 4:1 dla przeciwnika. Na pół minuty przed końcowym gwizdkiem jedynego gola dla lubelskiego zespołu strzelił Jakub Wankiewicz.

Pływaczki z medalami

Zimowe Mistrzostwa Polski w Olsztynie właśnie dobiegły końca. Dystans 400 metrów stylem zmiennym zdecydowanie należał do zawodniczki UMCSu, Julii Adamczyk, która zdobyła złoty medal. Niedługo później brązowe krążki trafiły do sztafety 4×100 metrów stylem zmiennym. Uczelniany klub reprezentowały: Adamczyk, Samuła, Dyrda oraz Czarnecka.

Legia za trudna dla Łęcznej

Nawet Franciszek Smuda, który powraca w roli trenera po prawie dwóch latach, nie był w stanie pomóc piłkarzom Górnika Łęcznej. W kolejnym spotkaniu Lotto Ekstraklasy zawodnicy z Lubelszczyzny ulegli klubowi z Łazienkowskiej 0:5. Był to przy okazji pożegnalny mecz Nemanji Nikolicia w Legii Warszawa, który strzelił swoje ostatnie trzy gole dla tego klubu.