Równo z otwarciem AQUA Lublin swoją działalność rozpoczęła akademia pływacka Konrada Czerniaka. W tym momencie zrzesza ona ponad 80 dzieci.

Akademia ta powstała, aby propagować zdrowy styl życia, zachęcić jak największą grupę młodzieży do uprawiania tego sportu oraz przede wszystkim naukę podstaw pływania.

W akademii uczą się dzieci w wieku od 3 do 18 lat. Młodzież może nauczyć się pływania w każdym stylu i na każdym poziomie zaawansowania. Główną instruktorką pływania jest siostra Konrada, Gabriela. Podobnie jak jej brat, Gabriela Czerniak jest utytułowaną pływaczką oraz  wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski w pływaniu. Raz na jakiś czas lekcji pływania można spróbować również pod okiem mistrza.

Warto zacząć naukę pływania, ponieważ lekcje te pomagają przełamać barierę strachu przed wodą i stopniowo przygotowują do swobodnego poruszania się w wodzie.

Jak się zapisać?

Jeśli chcesz nauczyć się podstaw ewentualnie podszkolić się w pływaniu to ta akademia jest idealnym miejscem. A jak się zapisać? Nic trudnego. Można to zrobić poprzez kontakt telefoniczny, drogą mailową lub poprzez wypełnienie formularzu na stronie internetowej: http://akademia.konradczerniak.azs.umcs.pl/#zapisy

Na tej stronie możemy również zobaczyć, jak wyglądają treningi oraz jak nauczyć się podstawowych technik.

Kolejny turniej

Następną okazję do zaprezentowania swoich umiejętność dzieci będą miały już 22 grudnia na basenach AQUA Lublin. Wtedy odbędzie się III Edycja zawodów o Puchar Konrada Czerniaka.

Impreza ta ma na celu popularyzację sportu, pływania wśród dzieci i młodzieży, zaszczepienie pasji do uprawiania sportu oraz zdrowego stylu życia. Takie zawody dają możliwość czystej rywalizacji oraz uczenie się od najlepszych.

Dla uczestników zawodów czeka  do rozdania 100 nagród, dyplomy z autografem Mistrza, a najlepsi otrzymają puchary.

Na trybunach może zasiąść każdy pasjonat tego sportu, gdyż wstęp jest darmowy.

Organizatorami tego turnieju są: AQUA Lublin, UMCS oraz Miasto Lublin.

Już w najbliższym wydaniu ekskluzywny wywiad z Konradem Czerniakiem. Serdecznie zapraszam!