Wirtualne Drzwi Otwarte odbędą się już dzisiaj za pośrednictwem strony umcs.pl, na której od godziny 16.30 będzie prowadzona transmisja z ACK UMCS „Chatka Żaka”.

UMCS organizuje takie wydarzenie po raz pierwszy. Wirtualne Drzwi Otwarte są skierowane głównie do licealistów, którzy w przyszłym roku będą pisać maturę i mają wątpliwości dotyczące wyboru uniwersytetu. Zostanie omówiony proces rekrutacji z praktycznymi radami i podpowiedziami.

Osoby zainteresowane kulturą dowiedzą się o wydarzeniach organizowanych przez UMCS. Ludzie z umiejętnościami artystycznymi również dostaną informacje o tym, jakie możliwości daje uczelnia. Nie zapomniano także o miłośnikach sportu. Wspomniany zostanie Klub Uczelniany AZS UMCS.

Częścią transmisji będzie też wykład na Wydziale Prawa i Administracji. Zainteresowani będą mogli zobaczyć, jak wyglądają zajęcia na uniwersytecie i studenckie życie. Ale to nie wszystko. Pojawią się ciekawe osobowości, blogerzy i youtuberzy.

Dodatkową atrakcją będzie konkurs, w którym do wygrania będą multimedialny tablet oraz bluzy UMCS. Zasady nie są trudne. Podczas transmisji trzeba usłyszeć cztery słowa kluczowe. Następnie należy wymyślić najciekawsze hasło.

Jednak nie zapominajmy o niemedialnych Drzwiach Otwartych! W Chatce Żaka 24 marca 2017 roku odbędzie się bezpośrednie spotkanie. Maturzyści będą mogli przyjść na poszczególne wydziały, by otrzymać informacje, co ma do zaoferowania UMCS.