Pokaz studenckich filmów krótkometrażowych – zapowiedź

Już 26 stycznia o godz. 16 w Sali Widowiskowej Chatki Żaka odbędzie się pitching oraz projekcja efektów pracy studentów III roku kierunku produkcja medialna. W ramach otwartego zaliczenia przedmiotów praktycznych przygotowali oni filmy i słuchowisko inspirowane ulicą Żmigród. Oprócz filmów zaliczeniowych pokazane zostaną także wybrane ćwiczenia warsztatowe oraz teledysk „Do Lotu”, który powstał dzięki stypendium Prezydenta Miasta Lublin we współpracy z TV UMCS.

Produkcja medialna to stosunkowo nowy kierunek, który prowadzony jest na Wydziale Politologii. W tym roku akademickim ukończą studia na poziomie licencjatu dopiero pierwsi absolwenci. Wydział ma w planach otwarcie studiów magisterskich, a jedną z ciekawszych możliwych specjalizacji na tym kierunku ma być tworzenie gier. Zajęcia praktyczne realizowane są w oparciu o zaplecze techniczne Inkubatora Medialno-Artystycznego w ACK „Chatka Żaka”.

Filmy stworzone zostały wyłącznie przez studentów, czasami dzięki współpracy między różnymi rocznikami produkcji medialnej. Nad ich pracą czuwała dr hab. Natasza Ziółkowska- Kurczuk.

Lista projekcji:
1. Bez ograniczeń
2. Game over
3. Kolacja
4. Ku pamięci
5. Lot
6. Mister Mariusz
7. Pomiędzy
8. Szalik
9. Pogłos zbrodni
10. Filmy specjalizacji organizacja produkcji multimedialnej
11. Ćwiczenia warsztatowe: „Popiół i diament”, „Podwójne życie Weroniki”, sceny dialogowe, mastershot.

Studentka produkcji medialnej, pisząca wiersze, klejąca kolaże, a oprócz tego nieustannie komentująca politykę. Oprócz tego próbuje też robić zdjęcia, ale w tym kierunku zalicza cały czas wzloty i upadki.