Sport

TCS Bischofshofen: Kamil Stoch triumfuje w Turnieju Czterech Skoczni!

65. edycja Turnieju Czterech Skoczni przejdzie do historii polskich skoków. Kamil Stoch wygrał konkurs w Bischofshofen i jednocześnie klasyfikację generalną cyklu. Na drugim miejscu uplasował się Michael Hayboeck, a podium dopełnił Piotr Żyła.

Stoch z podwójnym zwycięstwem

Historia Turnieju Czterech Skoczni wskazywała, że skoczek z Zębu nie da rady zwyciężyć w tym prestiżowym turnieju, bowiem prawie zawsze lider z Innsbrucka sięgał po trofeum po ostatnim konkursie. Tak się jednak nie stało. Już po pierwszej serii Kamil Stoch miał 2,8 punktu przewagi nad drugim Danielem Andre Tande. Czwarty był Piotr Żyła, a siódmy Maciej Kot. Druga seria przyniosła jeszcze więcej emocji. Norweg, który bardzo chciał wygrać cały turniej, dostał boczny podmuch wiatru i zamiast walczyć o jak najlepszą odległość, musiał ratować się przed upadkiem. Norweg zakończył rywalizację na 26. miejscu. Kamil Stoch, który skakał zaraz po Tande, potwierdził swoją wysoką dyspozycję i zwyciężył w konkursie o prawie 6 punktów. Drugie miejsce zajął powracający do zdrowia Austriak Michael Hayboeck. Trzecia lokata należała do Piotra Żyły. Na piątym miejscu uplasował się Maciej Kot, 18. był Dawid Kubacki, 22. Jan Ziobro, a 24. Stefan Hula.

Dwóch Polaków w trójce klasyfikacji generalnej

Na gorszych skokach Stefana Krafta czy pechu Daniela Andre Tande skorzystało aż trzech Biało-Czerwonych. Stoch wygrał Turniej Czterech Skoczni, a Piotr Żyła awansował na drugie miejsce, tracąc do kadrowego kolegi aż 35,3 punktu. Miejsce na podium obronił Daniel Andre Tande, który ostatecznie uległ Stochowi aż o 56 punktów. Na czwartą pozycję awansował Maciej Kot. W czołowej dwudziestce turnieju znaleźli się także 15. Dawid Kubacki oraz 20. Stefan Hula. Jan Ziobro był ostatecznie 31., a Klemens Murańka, który nie wystartował w Bischofshofen, 50.