UMCS

Wyjątkowy koncert w Chatce Żaka!

Izabela Wlizło to studentka I roku administracji na UMCS-ie. 18 stycznia odbędzie się koncert, by pomóc zebrać pieniądze na jej nowy wózek inwalidzki.

Samorząd studentów WPIA UMCS i Koło Naukowe Bezpieczeństwa wewnętrznego UMCS organizują 18 stycznia koncert dla Izy Wlizło, studentki administracji, która zbiera na nowy wózek ułatwiający jej codziennie funkcjonowanie. Podczas koncertu zagra: zespół Pasażer oraz finalistka VII edycji The Voice of Poland- Katarzyna Góras.

ACK Chatka Żaka to miejsce, w którym odbędzie się to wyjątkowe wydarzenie. O 15:00 rozpocznie się kiermasz prac studentów Wydziału Artystycznego, a o 18:30 koncert.

Iza niedawno rozpoczęła studiowanie administracji, dziewczyna ma 19 lat i pochodzi ze Świdnika. Urodziła się jako wcześniak, z powodu niedotlenienia nie jest w stanie samodzielnie chodzić. Aby ułatwić jej codziennie funkcjonowanie i poruszanie się, potrzeba nowego wózka inwalidzkiego. Sprzęt kosztuje ok. 20 tysięcy złotych.

Wydarzenie charytatywne ma pomóc w zebraniu potrzebnych pieniędzy. Samorząd  Studentów WPIA UMCS, a także Koło Naukowe Bezpieczeństwa Wewnętrznego UMCS są organizatorami koncertu.

Gwiazdą wieczoru będzie finalistka VII edycji The Voice of  Poland  – Katarzyna Góras oraz zespół Pasażer. Cena minimalna biletu na koncert to 5zł. Podczas koncertu Katarzynie Góras towarzyszyć będą Mateusz Roger Strzempa (fortepian) i Błażej Ludwiczuk (gitara).

Przy  schorzeniu, na które cierpi Iza bardzo często dodatkowo pojawia się spastyka. Jest to wzmożone napięcie mięśni, które uniemożliwia prawidłowy chwyt. Dlatego ważne jest, by dziewczyna mogła jeździć na dużo lżejszym wózku. Ten, na którym teraz się porusza waży około 7 kilogramów, a nowy będzie ważył około 4. Różnica będzie bardzo odczuwalna i z pewnością pomoże w poruszaniu się.

Można również pomóc wpłacając pieniądze na stronie internetowej: https://pomagam.pl/3l7ynvqt. Obecnie dzięki stronie zebrano 10469zł, a celem jest zebranie 20-tu tysięcy złotych. Nowy wózek ma pomóc studentce  w byciu bardziej niezależną.

Jestem studentką trzeciego roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Pochodzę z Lublina. Uwielbiam podróżować i odkrywać niezwykłe historie "zwykłych ludzi". Dziennikarstwo to dla mnie nie tylko praca, lecz niesamowita pasja. Marzę o wycieczkach do Indii, Japonii i USA.