Czy „Flashlight” to hit na miarę Eurowizji?

Wiemy już, kto będzie w tym roku reprezentował Polskę na Eurowizji. Jest to Katarzyna Moś, która wystąpi z piosenką Flashlight.

Wokalistka w polskich preselekcjach pokonała m.in. Rafała Brzozowskiego, a także Paulę. Piosenka Flashlight wczoraj podczas eliminacji zachwyciła jurorów, którzy dali Kasi łącznie maksymalną liczbę punktów. W głosowaniu widzów piosenka zajęła drugie miejsce, jednak zwycięstwo ostatecznie należy właśnie do Kasi Moś.

Eurowizja to organizowana corocznie od 1956 roku europejska impreza muzyczna. Czy w tym roku Kasia odniesie większy sukces niż Michał Szpak z piosenką Color of your live? Konkurs potrwa od 9-go do 13-go maja i odbędzie się na Ukrainie w Kijowie.

Kasia Moś urodziła się 3 marca w 1987 roku. Z roku na rok doskonaliła wokalne umiejętności. Muzyka to dla niej ogromna pasja, a przygodę z nią rozpoczęła w wieku piętnastu lat. Ukończyła szkołę muzyczną im. Fryderyka Chopina w Bytomiu i Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Tegoroczne eliminacje to dla wokalistki trzecia próba dostania się na Eurowizję. Z piosenką I Wanna Know Moś wystąpiła w finale polskich selekcji w 2006 roku i zajęła w nich 10. miejsce. Podczas jednego z wyjazdów do Los Angeles w jednym z klubów poznała Robin Antin, twórczyni sukcesu zespołu The Pussycat Dolls, dzięki której mogła koncertować w klubie należącym do Johny’ego Deepa- Viper Room. W 2012 roku  wzięła udział w trzeciej edycji programu Must Be the Music. Tylko muzyka, gdzie dotarła do finału i zajęła ostatecznie trzecie miejsce.

Kasia Moś – Flashlight TEKST PIOSENKI:

Like a bullet from a smoking gun
They try to tell us that we don’t belong
Creeping round at the depth of night
Just two shadows in love we were ghosts

Two hearts we’re invincible
When we’re together we’re untouchable
Haunted by if it’s wrong or right
Shadows in love we were ghosts

Fire, like a burning desire,
Taking me higher,
walk in a wire,
We will never come down

It’s like s flashlight burning in our eyes
You call the dogs off, I got them hypnotized
You never catch us, take us by suprise
Running faster at the speed of light
Falling deeper got you in the sight
Bringing down your eyes in the sky

Like two animals on the run
Not afraid to fly into the sun
Invisible we don’t leave a trace
We’re shadows in love we were ghosts

Fire, like a burning desire,
Taking me higher,
walk in a wire,
We will never come down

It’s like s flashlight burning in our eyes
You call the dogs off, I got them hypnotized
You never catch us, take us by suprise
Running faster at the speed of light
Falling deeper got you in a sight
Bringing down your eyes in the sky

Jestem studentką trzeciego roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Pochodzę z Lublina. Uwielbiam podróżować i odkrywać niezwykłe historie "zwykłych ludzi". Dziennikarstwo to dla mnie nie tylko praca, lecz niesamowita pasja. Marzę o wycieczkach do Indii, Japonii i USA.