Ta dziewczyna spełnia dziecięce marzenia i… lata! Młoda Polka zaskakuje swoim tańcem w konkursie Wind Games 2017. Maja Kuczyńska odnosi sukcesy w dyscyplinie, która łączy sport, taniec i sztukę.

17-letnia Maja zdobyła brązowy medal w międzynarodowych zawodach tańca w tunelu aerodynamicznym. Konkurs Wind Games odbył się w ten weekend w Hiszpanii. Maja zarówno lata i tańczy na światowym poziomie, jest mistrzynią świata juniorów. Wrocławianka pracowała na ten sukces 6 lat.

Pokaz młodej Polki wzbudził wielki entuzjazm zarówno widzów jak i jurorów. Film z pokazu Kuczyńskiej bije rekordy popularności na YouTube.

Film ma aż 24 miliony wyświetleń. Dziewczyna zatańczyła do piosenki m.in. Major Lazer – Powerful, a także do piosenki Rihanny. O jej układzie piszą media na całym świecie m.in. gazeta „Daily Mail”.

Pasja wymaga silnego, giętkiego ciała i rytmiczności, a także doskonałej orientacji przestrzennej. Najsilniejsze muszą być mięśnie brzucha oraz mięśnie rąk, które podczas powietrznych wariacji muszą być cały czas napięte. Ćwiczenia takie jak brzuszki Maja wykonuje prawie codziennie po to, by wzmocnić mięśnie. Poprawia również swoją sprawność ruchową uprawiając inne sporty.

– 17 lat, a ty już podbiłaś świat. 5 milionów wyświetleń. Wow! Właściwie to nie dziwne, patrząc na to video, na twoje zgranie ruchów z muzyką, po prostu mistrzostwo, ale to nie jest najważniejsze, bo na filmiku widać też, że to kochasz i to jest piękne – napisał na Facebookowym profilu Majki jeden z jej fanów.

W tunelu pęd powietrza dochodzi do 240 km/h, a sam sport nie jest łatwy. Wielu młodych decyduje się na spróbowanie swoich sił podczas jednorazowych wejść do tunelu, koszt takiej atrakcji wynosi ok 150/200zł. Komu można podarować prezent w postaci lotu w tunelu aerodynamicznym? – Miłośnikowi sportów ekstremalnych lub pasjonatowi fruwania. Jest to niesamowita okazja, by odkryć uczucie swobodnego lotu.

W Lublinie niestety nie można uprawiać tego sportu. Tunel aerodynamiczny znajduje się m.in. w Warszawie i Lesznie.

By Aleksandra Koszyk

Jestem studentką trzeciego roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Pochodzę z Lublina. Uwielbiam podróżować i odkrywać niezwykłe historie "zwykłych ludzi". Dziennikarstwo to dla mnie nie tylko praca, lecz niesamowita pasja. Marzę o wycieczkach do Indii, Japonii i USA.