UMCS

Nocna powtórka na UMCS-ie

W nocy z 17 na 18 lutego na Wydziale Politologii UMCS odbędzie się cykl wykładów z zakresu wiedzy o społeczeństwie. Będzie to przede wszystkim szansa dla maturzystów na powtórzenie materiału do zbliżającego się egzaminu.

„Nocne korki z wosu” będą także okazją do usystematyzowania wiedzy oraz sprawdzenia się w częstej dla uczniów i studentów sytuacji, jaką jest nauka nocą. Na „korkach” pojawią się liczni przedstawiciele środowiska akademickiego, co da możliwość poznania jego zwyczajów i zasad obowiązujących na uczelni. Tej nocy będzie można spotkać kadrę naukową UMCS.

Na „Nocnych korkach z wosu” zostaną omówione poniższe zagadnienia:

• Samo-Rząd jako podstawowa forma organizacji lokalnego życia
  • Alternatywne formy głosowania w polskim prawie wyborczym
  • Rada Ministrów – rola i zakres kompetencji, case study
  • Geografia polityczna świata
  • Czym jest społeczeństwo? Statyka i dynamika społeczna
  • Społeczeństwo obywatelskie i demokracja
  • Typy osobowości a style uczenia się

Wykłady odbędą się w auli im. Ignacego Daszyńskiego, w godzinach 18:00-2:00. Zgłoszenia należy wysyłać do 15 lutego na adres: politologia@politologia.pl

Adres:

Wydział Politologii UMCS
Plac Litewski 3, Lublin