Głębia Spojrzenia, czyli 8 edycja studenckiego konkursu foto. Zapraszamy!

Już po raz 8 rusza Ogólnopolski Studencki Konkurs Fotograficzny Głębia Spojrzenia. Zgłoszenia można wysyłać drogą elektroniczną do 7 kwietnia b.r.

W konkursie może wziąć udział każdy student, który lubi fotografować i dzielić się swoją pasją z innymi. Wystarczy dobre oko i oryginalna wizja rzeczywistości.

Fotografie oceniane będą w trzech kategoriach:

Kategoria I: Postacie w migawce – human story: portrety osób znanych i nieznanych, grupy społeczne, sylwetki

Kategoria II: Dzieła codzienności – fotofelieton: wycinek rzeczywistości

Kategoria III: Historie prawdziwe – mały fotoreportaż (3 fotografie).

Konkurs ma na celu udowadniać, że o jakości zdjęcia nie decyduje drogi sprzęt czy wyszukany program graficzny, tylko oryginalność spojrzenia autora. Z roku na rok Głębia Spojrzenia cieszy się coraz większą popularnością wśród studentów z całej polski. Jak mówi Roksana Zdunek, koordynator tegorocznej edycji Konkursu – w 7 edycji wzięło udział 150 uczestników, w tym roku spodziewamy się ich jeszcze więcej.

Zwycięzcy poprzednich edycji otrzymali liczne bony zniżkowe, vouchery na kursy oraz sesje studyjne. Organizatorzy zapewniają, że i w tym roku nie zabraknie równie atrakcyjnych nagród dla laureatów.

Nadesłane prace będzie oceniać profesjonalne jury. W poprzednich edycjach byli to m.in. Bartłomiej Jurecki (związany z Tygodnikiem Podhalańskim), Mateusz Skwarczek (fotoreporter Gazety Wyborczej) oraz Maksymilian Rigamonti (fotografujący dla Dziennika Gazety Prawnej).

Poza nagrodami rzeczowymi na zwycięzców czeka uroczysty wernisaż w jednym z krakowskich lokali, który będzie oficjalnym zakończeniem konkursu.

Polformance sprawuje patronat medialny nad 8 edycją Głębi Spojrzenia. Organizatorem Konkursu jest Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa UJ.

Fotografie wraz z wypełnioną kartą zgłoszeniową należy przesłać na adres: glebiaspojrzenia@knsd.pl. Karta zgłoszeniowa oraz pełen regulamin znajdują się na stronie internetowej www.glebiaspojrzenia.com.pl. Więcej informacji na temat Głębi Spojrzenia znajduje się także w serwisie Facebook: https://www.facebook.com/glebia.spojrzenia/.