UMCS

Jak środowisko wpływa na wybór ścieżki życiowej? Konferencja na Wydziale Politologii

Pod koniec miesiąca odbędzie się konferencja naukowa dotycząca wpływu środowiska na wybór ścieżki życiowej. Młodzi będą wypowiadać się na temat aspektów politycznych, psychologicznych, kulturowych, a także prawnych.

31 marca odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Wpływ środowiskowy na wybór ścieżki życiowej. Polityka, Psychologia, Kultura, Prawo”. Jest to już druga edycja, w której zarówno studenci, jak i doktoranci  mogą wypowiedzieć się na temat wpływu otoczenia na dokonywane wybory.

Krótka relacja z ubiegłorocznej edycji:

W ubiegłym roku rozmawiano o dzieciach, których rodzice są alkoholikami, a także o uwarunkowaniach wpływających na życie znanej amerykańskiej modelki i aktorki Marilyn Monroe.

Celem Konferencji jest przedstawienie najnowszych doniesień naukowych i wymiana opinii na temat wpływu empiryzmu na całokształt życia ludzkiego. Holistyczne podejście do tego zagadnienia zapewni udział specjalistów z różnych dziedzin nauki. Wybór drogi, którą podążają młodzi będzie rozpatrywany w kilku blokach tematycznych.
Patronem Honorowym Konferencji jest Dziekan Wydziału Politologii, prof. dr hab. Iwona Hofman, która specjalizuje się zawodowo w teorii komunikacji społecznej, a także prasoznawstwie. Prowadzi badania w zakresie publicystyki i myśli politycznej polskiej emigracji po 1945 roku. W kręgu zainteresowań naukowych wyróżnia problemy współczesnego dziennikarstwa, związki mediów i polityki, czy marketing polityczny.

26 marca 2017 nastąpi ogłoszenie końcowej wersji harmonogramu Konferencji. Odbędzie się ona w Sali Rady Wydziału na Wydziale Politologii.

Jestem studentką trzeciego roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Pochodzę z Lublina. Uwielbiam podróżować i odkrywać niezwykłe historie "zwykłych ludzi". Dziennikarstwo to dla mnie nie tylko praca, lecz niesamowita pasja. Marzę o wycieczkach do Indii, Japonii i USA.