Zaczął się nabór do Programu Erasmus. Z tej okazji organizowane jest spotkanie informacyjne.

Jutro odbędzie się Dzień Erasmusa w Sali Konferencyjnej domu studenckiego Femina. Jest to spotkanie dla studentów, którzy chcą wyjechać na studia za granicę. Wydarzenie zostało podzielone na dwie sesje. Pierwsza zaczyna się o godzinie 11.30. Druga startuje o 14.30. Organizatorami są nie tylko Biuro ds. Obsługi Studiów i Studentów Zagranicznych UMCS. Do współtworzenia dołączyli się studenci z Erasmus Student Network UMCS.

Dzień Erasmusa jest przeznaczony na pogłębienie wiedzy o Programie Erasmus. Najpierw studenci dowiedzą się, dlaczego warto wyjechać. Będzie możliwość sprawdzenia swojej więdzy na temat wyjazdów zagranicznych. Dalej nastąpi część artystyczna. Na koniec będzie szansa na zadanie pytań studentom, którzy byli uczestnikami tego programu. Dołączą także ludzie, którzy przyjechali do Lublina.

Erasmus jest programem wymiany studenckiej. Żeby być uczestnikiem, trzeba spełniać określone wymogi. Do takich należą znajomość języka obcego oraz średnia ocena studenta. Na decyzję wpływa również liczba miejsc, która jest ograniczona. Wszystkie wymogi ustala uczelnia przyjmująca i wysyłająca.