Lublin

Weź udział w Turnieju Debat Europejskich!!!

W ramach obchodów 60. rocznicy podpisania Traktatów Rzymskich odbędą się Turnieje Debat Europejskich. Jeden z nich zostanie zorganizowany 20 kwietnia w Lublinie.

Debaty są organizowane przez przedstawicielstwo Komisji Europejskiej, sieć CDE oraz Team Europe. Oprócz Lublina debaty będą prowadzone m.in. we Wrocławiu, Katowicach, Warszawie, Krakowie Rzeszowie czy Łodzi. Rekrutacja jest otwarta i w każdym z miast są jeszcze wolne miejsca. Pierwsze debaty eliminacyjne odbędą się już w połowie marca.

Projekt Team Europe & the art of debate rozpoczął się wraz z początkiem marca i potrwa dwa miesiące. Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w tym wydarzeniu? Wystarczy zgłosić czteroosobową drużynę i wziąć udział w jednej z tur debat eliminacyjnych. Dwie najlepsze drużyny w każdym z miast zmierzą się w Debatach Finałowych, w których stawką dla zwycięzców jest wyjazd studyjny do Brukseli!

Debata Oksfordzka jest przygotowywana przez Wydział Politologii i Centrum Dokumentacji Europejskiej UMCS we współpracy z przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Warszawie. Od strony merytorycznej opiekunami grup wyłonionych w preeliminacjach będą dr Katarzyna Stachurska-Szczesiak, dr Grzegorz Gil oraz Team Europe.

Projekt Team Europe & the art of debate to dla wszystkich studentów okazja, żeby zabrać głos, wypowiedzieć się na ważny temat i wysłuchać argumentów strony przeciwnej, przy zachowaniu pełnej kultury słowa i wzajemnego poszanowania. Debaty eliminacyjne będą dotyczyły szeroko pojętej problematyki europejskiej; uczestnicy Finałów będą dyskutować o najważniejszych wyzwaniach stojących przed Unią Europejską. Oceniane będzie przygotowanie ciekawej argumentacji i umiejętności krasomówcze, a nie poglądy osobiste. To świetna okazja, by nauczyć się czegoś nowego i pozbyć się stresu przed nadchodzącym egzaminem ustnym. Najlepsze drużyny z każdego miasta pojadą razem do Brukseli, by wspólnie odwiedzić siedziby najważniejszych instytucji unijnych.

Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie http://ksmowcow.pl/teameurope.html