American BBQ i Norris na Wydziale Politologii

„Niezwyciężony w całej zagrodzie Kurczak Norris”? Czy: „Fiesta podniebienia od El Kurczako z sosem meksykańskim. Na kubkach smakowych grają Mariachi w składzie: – la Fasola, los Paprikos, el Cebullo i los Sałatas.”? A może dla osłody: „DESERowe Love”?

Takie propozycje czekają na studentów Wydziału Politologii od 24 kwietnia w nowo postawionym Kanapkomacie. Ich pomysłodawcą jest piekarnia Adampol ze Świdnika i jak widać, zdążyły już zyskać uznanie. Smakiem świeżo przygotowanych kanapek mogą cieszyć się także studenci Wydziału Ekonomii, Wydziału Humanistycznego oraz Wydziału Filozofii i Socjologii.

Kanapki zachęcają pomysłowymi opisami, jednak zdania na ten temat są podzielone. „Bywa że kanapki są dwu- lub trzydniowe i mimo warunków chłodniczych wolę zjeść kanapki z baru, gdzie są świeżo przygotowane.”- mówi Michał, student logistyki UMCS. Jednak zdecydowanie więcej jest pozytywnych opinii. Student Wydziału Politologii po dziewiczym skorzystaniu z automatu i spróbowaniu kanapki, stwierdził, że kanapka jest bardzo smaczna. Podobne zdania można usłyszeć od studentów innych wydziałów. „Sama nie miałam okazji spróbować kanapek, ale koleżanki z roku jedzą i smakują im.” – mówi Kasia, studentka Wydziału Humanistycznego.

Sama po spróbowaniu szczerze polecam. Pieczywo i mięso jest bardzo smaczne. Czuć, że kanapki są świeże i starannie przygotowane z wartościowych składników. A to w posiłku jest najważniejsze.

Kanapkomat na Wydziale Politologii dopiero daje się poznać studentom, a do tego zachęca promocyjną ceną kanapek – tylko 2,50 zł. Dzięki automatowi z kanapkami studenci nie będą musieli chodzić do oddalonych knajp. Kanapki są zdrowe i pełnowartościowe w odróżnieniu od fast foodów, które cieszą się uznaniem wśród studentów, także tych którzy z braku laku zmuszeni są do jedzenia tego typu posiłków.

Jedynym minusem może być fakt, że ceny kanapek wzrosną do max 4 zł, a także z autopsji innych studentów możemy spodziewać się, że kanapki nie będą pierwszej świeżości. Miejmy jednak zaufanie do producenta i liczmy na to, że zależeć mu będzie na zadowoleniu studenckiego podniebienia.