W piątek 7 kwietnia odbędzie się debata dla doktorantów „Piszę, więc jestem”, która poświęcona będzie tematowi tworzenia tekstów naukowych.

Uczestnicy będą mieli okazję poznać warsztat pisarski badacza z kilku punktów widzenia, m.in. ze strony dorobku naukowego, innowacyjności, korzyści społecznych czy poprawności metodologicznych. W dyskusji zostanie również poruszony temat tworzenia tekstów naukowych i trudności z tym związanych, a także roli współpracy, samodzielności i entuzjazmu w rozwoju doktorantów.

Dodatkowo debacie towarzyszyć będzie warsztat coachingowy i szkolenie, które ma poszerzyć wiedzę doktorantów w zakresie pisania tekstów naukowych. Dzięki temu uczestnicy dowiedzą się, jak prawidłowo i skutecznie pisać teksty w języku polskim i angielskim, a także jak odpowiednio tworzyć konkretne rodzaje artykułów. Warsztaty coachingu pomogą doktorantom poznać i zrozumieć nawyki i blokady, które utrudniają pracę, ale również inspiracje prowokujące do tworzenia.

Debata jest zorganizowana w ramach trwającego od marca na naszym uniwersytecie Festiwalu Pozytywnej Energii.

Zapraszamy 7 kwietnia do Auli Wydziału Filozofii i Socjologii UMCS.

Wstęp wolny.

Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy na oba wydarzenia są prowadzone poprzez formularz na stronie umcs.pl