UMCS

Powiedz „nie” gotówce

Masz na półce niepotrzebną książkę lub płytę CD? Już w środę możesz wymienić ją na inny przedmiot. Działa zasada „coś za coś”.

Mieszkańcy Lublina będą mieli okazję zrobić porządki w swoim domu, żeby w środę, 5 kwietnia, wziąć udział w drugiej edycji „SWAP – Wiosenne Porządki”. Jest to akcja, która ma na celu zachęcanie ludzi do wymiany przedmiotów, a podczas której obowiązuje tryb bezgotuwkowy. Wydarzenie będzie trwało od 18.00 do 20.00 w holu głównym ACK UMCS „Chatka Żaka”.

Dla wszystkich przyniesionych przedmiotów zostaną zrobione specjalne stoiska, na których można zostawić swoje rzeczy lub wziąć czyjeś. Głównymi przedmiotami do wymieniania się są: kasety magnetofonowe, płyty CD i DVD, książki, komiksy, płyty winilowe, gry planszowe. Chociaż katalog rzeczy może zostać rozszerzony przez organizatorów.

„SWAP – Wiosenne Porządki” jest organizowany przez Oddział Kultury Zarządu Uczelnianego Samorządu Studentów UMCS. Pierwsza wymiana odbyła się w listopadzie zeszłego roku i miała nazwę „SWAP – książkę złap!”. Według organizatorów wtedy  wzięło w niej udział około 20 osób. Do akcji mogą dołączyć wszyscy, nie tylko studenci. Wydarzenie ma także swój regulamin, w którym zostały podane szczegółowe warunki i informacje.