UMCS

Tydzień Samorządności

„Co Dalej z Samorządem Terytorialnym?” – to temat jednej z konferencji poświęconych Tygodniowi Samorządności, który odbędzie się w dniach 3-8 kwietnia na Wydziale Politologii UMCS. W tym roku organizatorzy świętują 20 rocznicę swojej działalności.

Celem całego przedsięwzięcia jest ukazanie wartości samorządności oraz zwiększenia świadomości o samorządzie terytorialnym nie tylko wśród studentów, ale także wśród mieszkańców Lublina. Wydarzenie jest organizowane przez Naukowe Studenckie Koło Samorządowców UMCS, którzy w związku z okrągłym jubileuszem Tygodnia Samorządności przygotowali szereg inicjatyw naukowych.

Jak przyznają pomysłodawcy projektu, takie inicjatywy są bardzo ważne dla społeczeństwa. Dlaczego? Otóż przyczynił się do tego szybki rozwój samorządów terytorialnych, których zakres obowiązków jest już nieco inny niż na początku swoich działalności. Kluczowe zatem stają się pytania  o zakres, formy, efektywność działania oraz planowane reformy jednostek terytorialnych.

Cykl konferencji będzie opierał się przede wszystkim na debacie z szeroko pojętej tematyki samorządowej. Organizatorom w dużej mierze zależy na tym, aby poznać zdanie zgromadzonych na temat działalności współczesnej administracji oraz propozycje jej usprawnienia.

PROGRAM WYDARZENIA:

03.04.2017
Debata pod hasłem „Co Dalej z Samorządem Terytorialnym?”
Gośćmi będą: Jan Mołodecki, Przewodniczący Zarządu Związku Gmin Lubelszczyzny, Wójt Gminy Hrubieszów, Grzegorz Kapica, Członek Zarządu Związku Gmin Lubelszczyzny, Wójt Gminy Józefów nad Wisłą, Magdalena Komaniecka, Dyrektor Biura Związku Gmin Lubelszczyzny, Sławomir Skwarek, Wójt Gminy Adamów
Prowadzący: Izabela Leśko, Weronika Warpas
Godzina: 13:00
Miejsce: sala 06 ( Wydział Politologii)

Debata Jubileuszowa pod hasłem „20 Lat minęło jak jeden tydzień”
Prowadzący: Piotr Kata
Godzina: 17:30
Miejsce: Sala Rady Wydziału Politologii

04.04.2017
Konferencja Studencko – Doktorancka “ Samorząd Terytorialny – Doświadczenia, perspektywy i wyzwania”
Prowadzący: Ilona Skolimowska, Marcelina Wójcik
Godzina: 13:00
Miejsce: Aula im. I. Daszyńskiego ( Wydział Poltologii)

05.04.2017
Debata pod hasłem “Finanse Samorządu Terytorialnego”
Gośćmi będą: Irena Szumlak, Skarbnik Miasta Lublin, Iwona Nakielska, Dyrektor Departamentu Regionalnego Programu Operacyjnego Urzędu Marszałkowskiego oraz Krzysztof Jakubowski, prezes Fundacji Wolności
Prowadzący: Donata Łukasiewicz, Marcin Bartyś
Godzina: 12:30
Miejsce: Sala Rady Wydziału Politologii

Dzień Sportu – Turniej Piłki Siatkowej Studenci vs Wykładowcy
Godzina: 12:00
Miejsce: Centrum Kultury Fizycznej UMCS

Wielki Turniej Samorządowy
Prowadzący: Maria Koc, Rafał Kotwica
Godzina: 16:00
Miejsce: sala 108 ( Wydział Politologii)

07.04.2017 – 08.04.2017
Szkolenia dla członków koła z zakresu samorządu terytorialnego.

Więcej informacji na ten temat na: https://www.facebook.com/events/428194480861662/

Dziennikarstwo to moja ogromna pasja, więc ciekawi mnie wszystko co jest z nim związane. Uwielbiam pisać i to właśnie z prasą wiążę swoją przyszłość. Interesuje się również siatkówką, fotografią i muzyką. W wolnej chwili czytam książki kryminalne i fantasy oraz oglądam mnóstwo seriali o podobnej tematyce :D