Lublin

UMCS Tournament za nami

Po raz kolejny gracze z lubelszczyzny, i nie tylko, mogli spróbować swoich sił podczas turnieju e- sportów. Tym razem uczestnicy UMCS Tournamentu mogli zagrać w League of Legends, Counter Strike, Fifę oraz Hearthstone, a nagrody przewidziane przez organizatorów sięgały 5000 złotych.  Podczas tego turnieju nie zabrakło atrakcji również dla widzów.

Zdjęcia wykonał Damian Gerhand.

Największa rywalizacja była podczas turniejów w League of Legends oraz Counter Strike. W te dwie gry rywalizowało ze sobą po 16 zespołów, które przebrnęły eliminację. A sam UMCS Torunament rozpoczął się 8 kwietnia na Wydziale Informatyki i fizyki UMCS i trwał 2 dni.

Pierwszego dnia rywalizacja szła pełną parą. Zawody trwały od samego rana aż do godziny 21.00. Wtedy zakończono ostatnie mecze w CSa. Pierwszego dnia zakończyły się  turnieje w Fifę oraz Heartstone.

Podczas zawodów w Hearthstone wygrał Daniel „Jahu” Jasina, który pokonał 3:1 Krystiana „Rescue” Karasińskiego. W turnieju uczestniczyło 33 zawodników.

Równie ciekawie było podczas rozgrywek w Fifę. Tutaj  zwyciężył Mariusz Marciniuk, który  w finale pokonał Jakuba Mrowickiego 3:2. W meczu o „brąz” zwyciężył Krzysztof Lenarczyk. W tę grę grało 38 zawodników.

Drugiego dnia weszliśmy w najważniejszą fazę turniejów w League of Legends oraz Counter Strike. W decydującej, finałowej fazie najlepszy okazał się zespół Team Rebels, który pokonał w finale Ples Gaming. Trzecie miejsce zajęła drużyna Team Disengage.

Najważniejszym obok League of Legends turniejem drużynowym były zawody w Counter Strike. Tam w emocjonującym finale zmierzyły się drużyny Alsen i  PGT. Wygrała ta druga, 16 do 14.

Organizatorzy przygotowali również niespodzianki dla gości, którzy postanowili popatrzeć, jak grają profesjonaliści. Dostępnych było kilka konsol, na których można było zagrać w turniejowe gry. Poza tym była tzw. Strefa Red Bulla, gdzie można było wypić ten energetyk, a dodatkowo ekipa z Analogowego Grania rozstawiła zestaw gier planszowych. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dodatkowo podczas tzw. „turniejów niespodzianek” można było pograć m.in. w Mortal Kombat oraz Forzę.

– Imprezę można uznać za udaną. Oczywiście nie obyło się bez problemów, ale są zawsze spotykane. Uczestnicy UMCS Tournamentu byli zadowoleni, a niektórzy już zapowiedzieli uczestnictwo w następnym turnieju – mówi Piotr Skałecki, jeden z organizatorów UMCS Tournament.

Organizatorami UMCS Tournament były Neverlight oraz Rada Wydziału Matematyki, Informatyki i Fizyki

Głównym sponsorem UMCS Tournament był Trust Gaming.