Sport

Arka Gdynia zdobywcą Pucharu Polski

Po emocjonującym meczu Arka Gdynia pokonała w finale Pucharu Polski Lech Poznań 2:1. Bramki padały w dogrywce a strzelcami zostali Rafał Siemaszko oraz Luka Zarandia dla zespołu z Gdyni oraz Łukasz Trałka dla zespołu z Poznania. Jest to drugi Puchar Polski w historii klubu z nad morza.

Faworytem spotkania był „Kolejorz”, który jest wiceliderem Lotto Ekstraklasy, zaś „Portowcy” grają w grupie spadkowej. I od początku spotkania było widać przewagę Lecha, który zdominował rywala i miał lepsze szanse do strzelenia bramki. Swoich sił próbowali m.in. Marcin Robak oraz Dawid Kownacki, jednak w bramce zespołu z Gdyni świetnie bronił Pavels Steinbors.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Lech Poznań w końcówce regulaminowego czasu gry miał najlepszą okazję, ale minimalnie pomylił się Radosław Majewski.

Na dogrywkę czekali głównie piłkarze Arki., którzy przed meczem trenowali rzuty karne i byli na to przygotowani.

Decydująca była druga połowa dogrywki, kiedy to niespodziewanie na prowadzenie wyszli piłkarze z Gdyni. Adam Marciniak idealnie zagrał na głowę Rafała Siemaszki, który pewnie pokonał Jasmina Buricia. Lech Poznań chciał szybko odpowiedzieć, ale  w 111 minucie został skontrowany i bramkę strzelił gruzin Luka Zarandia.

Końcowa część spotkania była bardzo nerwowa przez to, że bramkę strzelił Łukasz Trałka w 119 minucie. Jednak piłkarzom „Kolejorza” zabrakło sił i czasu.

Lech Poznań po raz trzeci z rzędu przegrał w finale Pucharu Polski, a Arka zgarnęła to trofeum po 38 latach.