Mourinho triumfuje. Manchester United wraca do Ligi Mistrzów

Szybko strzelona bramka i kontrola nad przebiegiem spotkania – tak można w skrócie podsumować finał Ligi Europy. Manchester United po bramkach Paula Pogby i Henricka Mchitariana wygrał to trofeum, dzięki czemu zagra w następnym sezonie w Lidze Mistrzów.

Czerwone Diabły nie zawiodły. Klub z Anglii był zdecydowanym faworytem. Podopieczni Jose Mourinho od dawna odpuścili sobie grę w lidze, aby skupić się na europejskich pucharach. Ryzyko się opłaciło. Czerwone Diabły były drużyną świeższą, bardziej przygotowaną do tego spotkania i przede wszystkim bardziej doświadczoną.

Młodzież  z Amsterdamu ani przez chwilę nie zagroziła bramce Sergio Romero. Doświadczeni zawodnicy Manchesteru wiedzieli, jak utrzymać wynik, aby wygrać mecz.

Już w 18 minucie bramkę na 1:0 strzelił Paul Pogba, który po rykoszecie pokonał Onanę. Po tej bramce drużyna Mourinho mogła zamurować bramkę i czekać na kontrataki. W drugiej połowię prowadzenie podwyższył Henrick Mchitaryan i można powiedzieć, że w tym momencie piłkarze z Manchesteru zapewnili sobie puchar.

Pewne zwycięstwo, które nie było zagrożone w ani jednym momencie.

Dzięki temu zwycięstwu w następnym sezonie Ligi Mistrzów zobaczymy, aż 5 drużyn z Anglii. Zaś Ajax Amsterdam musi walczyć o udział w tych rozgrywkach w eliminacjach.