Kultura Lublin

Ogólnopolska konferencja naukowa „Niepełnosprawni – w pełni aktywni”

Koło Naukowe Studentów Psychologii KUL organizuje konferencję poświęconą tematowi aktywności zawodowej osób niepełnosprawnych oraz ich funkcjonowaniu na rynku pracy. Celem spotkania jest uświadomienie odbiorcom, jakie możliwości mają osoby niepełnosprawne, a także ukazanie, jakie problemy spotykają na drodze zawodowej.

Tematy poruszane na konferencji mają na celu zwrócenie uwagi na możliwości, jakimi dysponują osoby z niepełnosprawnością. To także okazja do zastanowienia się nad programem wsparcia, a także modyfikacją go na bieżąco tak, aby żadna osoba nie spotykała się z ograniczeniami związanymi z życiem zawodowym.

Często spotkać się można z dyskryminacją osób niepełnosprawnych jedynie ze względu na ich ograniczenia fizyczne. Te ograniczenia nie stanowią jednak blokady, która zamyka im drogę na drodze zawodowej.

Dzięki konferencji i udziałowi w dyskusji w gronie specjalistów będziemy mogli przyjrzeć się bliżej trudnościom i problemom, z jakimi borykają się osoby z niepełnosprawnością, nie tylko w życiu codziennym, ale także zawodowym. Konferencja będzie również okazją do poznania osób, które mimo niepełnosprawności odniosły sukces, ukazując swoją determinację i siłę charakteru.

Głównymi tematami debaty będą przedsiębiorstwa, które poprzez swoje działania sprzyjają tworzeniu przyjaznego klimatu społecznej integracji osób z niepełnosprawnością. Przedsiębiorstwa, które dzięki stosowaniu konkretnych środków, przystosowały miejsca pracy dla osób niepełnosprawnych. Organizacje pozarządowe wspierające osoby z niepełnosprawnością. Możliwości osób niepełnosprawnych oferowane przez organizacje rządowe, a także psychologiczne ujęcie niepełnosprawności i rehabilitacji osób niepełnosprawnych.

Konferencja odbędzie się 19 maja w godzinach 9:00 do 20:00 w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Wstęp jest bezpłatny.