W niedzielę odbędzie się Rodzinna Majówka. Przewidziano wiele atrakcji m.in. pokaz produkcji słodyczy, konkursy i kiermasz.

28 maja odbędzie się Rodzinna Majówka. Podczas wydarzenia przewidziano różne atrakcje dla całej rodziny, a w szczególności dla dzieci. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11.00 na placu przy Dworku Kościuszków. Ogród Botaniczny który na wiosnę jest pełen pięknych drzew i kwiatów to idealne miejsce, by spędzić wspólnie z rodziną ostatnie dni maja.
W programie przewidziano atrakcje, takie jak:

„Cukier Lukier” – zobacz na własne oczy, jak powstają cukierki i lizaki. Produkcja słodyczy przyciągnie uwagę najmłodszych i nie tylko.

Spacer z przewodnikiem po majowym Ogrodzie (zbiórka przy Dworku Kościuszków o godz. 15.00),

Zajęcia florystyczne i inne zabawy dla dzieci oraz konkursy,

kiermasz roślin ozdobnych i owadożernych, rękodzieł i produktów naturalnych.

pixabay.com

– 28 maja o godz. 13.00 w Dworku Kościuszków odbędzie się wernisaż wystawy Huberta Ogara pt. „Liść – małe dzieło sztuki”. Prace zostały wykonane techniką drutoplastyki – zaznacza Aneta Adamska, rzecznik prasowy UMCS. Wystawa dostępna będzie dla zwiedzających do 2-go lipca w następujących terminach: środa – piątek w godz. 10.00 – 17.00, a także sobota – niedziela w godz. 11.00 – 18.00.

W niedzielę bilet do Ogrodu Botanicznego jest jednocześnie biletem wstępu do Dworku
Kościuszków. Dzieci, które nie skończyły 10 lat uczestniczą w wydarzeniu bezpłatnie.

– Jak co roku, zapraszamy całe rodziny, a szczególnie tych, którzy lubią zabawę i aktywne spędzanie czasu wolnego – podkreśla Anta Adamska, rzecznik prasowy UMCS.

Warto zaznaczyć, że wejście do Ogrodu Botanicznego znajduje się od strony ulicy Willowej.

By Aleksandra Koszyk

Jestem studentką trzeciego roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Pochodzę z Lublina. Uwielbiam podróżować i odkrywać niezwykłe historie "zwykłych ludzi". Dziennikarstwo to dla mnie nie tylko praca, lecz niesamowita pasja. Marzę o wycieczkach do Indii, Japonii i USA.