News UMCS

Spotkanie z zespołem Happysad tylko na UMCS!

Happysad to jeden z popularniejszych zespołów w Polsce, a już 11 maja odbędzie się z nim spotkanie na Wydziale Humanistycznym UMCS.

Grupa ma na swoim koncie nieco ponad 1000 zagranych koncertów (tysięczny koncert odbył się we Wrocławiu podczas trasy promującej najnowszą płytę zespołu), a także pięć złotych płyt i jeden platynowy krążek. Już 11 maja o godz. 13:30 w Auli Dużej Wydziału Humanistycznego UMCS odbędzie się spotkanie z zespołem. Będzie to okazja na rozmowę z członkami zespołu, tuż przed ich wieczornym koncertem.

Jedną z organizatorek wydarzenia, obok Anny Wójcik, Marty Chlebickiej i Moniki Baran, jest Katarzyna Jabczyk. To właśnie ona znalazła na portalu społecznościowym Facebook wydarzenie Uniwersytetu Wrocławskiego dotyczące „wykładu” z zespołem. – W marcu po koncercie w Graffiti dowiedziałyśmy się od chłopaków, że wystąpią na Juwenaliach w Lublinie, więc wpadłyśmy na pomysł zorganizowania podobnego spotkania na naszej uczelni – podkreśla Marta Chlebicka.

Zespół jest znany wśród lubelskich studentów, ma wielu swoich stałych fanów. – Co do samego wydarzenia chciałyśmy nie tylko zainicjować spotkanie sympatyków z zespołem i dowiedzieć się o nim czegoś więcej. Miałyśmy też na uwadze zaangażowanie w życie kulturalne naszej uczelni – zaznacza Marta Chlebicka. – Gdy dowiedziałyśmy się, że istnieje możliwość zorganizowania takiego spotkania na naszej uczelni od razu wzięłyśmy się do pracy. W sumie od słów do czynów u nas krótka droga (śmiech). Napisałyśmy do menedżera zespołu, który zaaprobował nasz pomysł, dlatego już 11  maja studenci będą mieli możliwość bliższego poznania członków zespołu – dodaje.

W kwestiach organizacyjnych na uczelni organizatorkom bardzo pomógł doktor Aleksander Wójtowicz. Wydarzenie wpiera Studenckie Koło Naukowe Polonistów, którego doktor jest opiekunem. Spotkanie z członkami zespołu cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Organizatorzy podkreślają, że nawet oni tego się nie spodziewali. Na portalu społecznościowym Facebook ponad tysiąc osób wyraziło zainteresowanie tym wydarzeniem.

W lutym 2017 roku Happysad w nowym składzie wydał album „Ciało Obce”. Na koncercie z pewnością zespół zaprezentuje piosenki z najnowszej płyty, a także znane wszystkim stare przeboje takie jak „Zanim Pójdę” czy „Łydka”.

W tym roku Juwenalia, Feliniada, KULturalia i WSEIada to jedno wydarzenie. W środę przed grupą Hapyysad na scenie zagrają Chonabibe, Luxtorpeda, a także zespół Enej.

Jestem studentką trzeciego roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Pochodzę z Lublina. Uwielbiam podróżować i odkrywać niezwykłe historie "zwykłych ludzi". Dziennikarstwo to dla mnie nie tylko praca, lecz niesamowita pasja. Marzę o wycieczkach do Indii, Japonii i USA.