Od kolejnego poniedziałku zaczyna się „Tydzień Bibliotek”. W programie każdy znajdzie coś dla siebie.

14. edycja „Tygodnia Bibliotek” odbędzie się w dniach 8 – 15 maja. Hasłem tegorocznego tygodnia jest „Biblioteka. Oczywiście!”. W gmachu Biblioteki Głównej UMCS będą miały miejsce wszelkiego rodzaju wydarzenia związane z promowaniem czytelnictwa oraz edukacji. – 8 maja zapraszamy wszystkich na tak zwany Lunch z książką, czyli konkurs dykcji, deklamacji i wiedzy literackiej – zachęca Urszula Poślada, z-ca dyrektora Biblioteki UMCS.

Program „Tygodnia Bibliotek” jest skierowany do ludzi o różnym wieku: od dzieci do osób starszych. W tej edycji dołączył także Program Absolwent UMCS skierowany do pracowników i absolwentów UMCS, które mogą przyjść ze swoimi rodzinami. Dorośli będą mieli możliwość przyjść na spotkanie autorskie z Piotrem Skrzypczakiem oraz wziąć udział w warsztatach psychologicznych. Program Absolwent UMCS zaczyna się od 12 maja.

– Zapraszamy dzieci. W trakcie wszystkich tych zajęć będzie zorganizowana opieka pedagogów i animatorów. Studenci zaproponują dzieciom konkursy, zajęcia, czytanie książek, różne zabawy, także będzie można przyjść całą rodziną, będzie można spędzić sobie miło czas przy kawie, czytając i rozglądając się po zasobach bibliotecznych – opowiada o ofertach dla młodszych czytelników Marzena Bichta z Biura Zawodowej Promocji Studentów i Absolwenstów UMCS.

W ciągu tygodnia będzie można obejrzeć wystawy. „Bajkowy świat Janiny Porazińskiej w ilustracjach” oraz „Polska książka o jodze – 100 reprezentatywnych tytułów” – będą mieściły się w holu Biblioteki Głównej UMCS. A w godzinach 10.00-14.00 (o każdej pełnej godzinie) odbędzie się zwiedzanie Biblioteki. Oprócz tego odbędą się inne konkursy, wykład prowadzony przez dr hab. Annę Boguszewską, prezentacja baz firmy, spotkania autorskie. Organizatorzy szczególnie zachęcają do wzięcia udziału w warsztatach.

08.05. godz. 11.00-12.00  Fantastyka – nauka czy hobby  – warsztaty realizowane

przez Koło Naukowe Etnolingwistów,

prowadzący: Beata Zielonka,

09.05. godz. 12.00 -13.30 Warsztaty kreatywnego pisania  warsztaty przygotowane