UMCS

Absolutorium 2017 na Wydziale Politologii jest już za nami!

Wczoraj Wydział Politologii stał się wyjątkowym miejscem dla wielu studentów. Podczas Absolutorium młodzi absolwenci byli ubrani w togi i birety. Nie zabrakło uroczystych przemówień, kwiatów i pamiątkowych zdjęć.
W piątek 2 czerwca o 12.00 na Auli im. I. Daszyńskiego na Wydziale Politologii zgromadziła się część studentów I i II stopnia stosunków międzynarodowych, a także I stopnia politologii. O godz. 15.00 w Auli zgromadzili się również studenci I i II stopnia dziennikarstwa i komunikacji społecznej, a także I stopnia bezpieczeństwa narodowego. Tegorocznym absolwentom z rąk Rektora prof. dr hab. Stanisława Michałowskiego zostały wręczone dyplomy.

fot. Aleksandra Koszyk

Absolutorium przypomina o tym, że wszystko ma swój początek i koniec. Także studenci w pewnym momencie żegnają się z murami uczelni. Jednak Dziekan Wydziału Politologii prof. dr hab. Iwona Hofman podkreśliła, że drzwi dla tych studentów nie są zamykane, lecz przymykane, ponieważ mogą oni kontynuować dalszą naukę na II lub III stopniu studiów, a także w inny sposób podtrzymywać kontakt z uczelnią.

Czerwiec to trudny okres zarówno dla studentów, jak i wykładowców. Egzaminy, ostatnie poprawki w pracy licencjackiej lub magisterskiej, a także przygotowania do obrony zajmują wiele czasu. Wczorajszy dzień był jednak wyjątkową okazją do zapomnienia o zmartwieniach i  ciężkiej pracy. To okazja do wspólnego świętowania i cieszenia się ukończeniem pewnego etapu w życiu młodych osób. Studentom w piątkowej uroczystości towarzyszyli rodzice i bliscy. Nie zabrakło również łez wzruszenia i kwiatów, które są nieodłącznym elementem ważnych wydarzeń w życiu człowieka.

fot Olga Holubenna

Absolutoria na UMCS organizowane są od 2012 roku. To wydarzenie na innych wydziałach odbywa się w następujących dniach:

Na Auli im. I. Daszyńskiego wczoraj nie zabrakło także rzucania biretami!

fot. Aleksandra Koszyk

Jestem studentką trzeciego roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Pochodzę z Lublina. Uwielbiam podróżować i odkrywać niezwykłe historie "zwykłych ludzi". Dziennikarstwo to dla mnie nie tylko praca, lecz niesamowita pasja. Marzę o wycieczkach do Indii, Japonii i USA.