Sport UMCS

Drużyna KU AZS UMCS zakończyła sezon Akademickich Mistrzostw Polski na 5 miejscu.

W 10. edycji Akademickich Mistrzostw Polski w piłce nożnej mężczyzn drużyna  trenera Bieleckiego zajęła 5. miejsce z drugim wynikiem wśród uniwersytetów !

Przez pierwszą rundę kwalifikacyjną akademicy przeszli niemal jak burza, ustępując jedynie Uniwersytetowi Przyrodniczemu z Lublina, z którym doznali porażki na początku.

Dodatkowo w tegorocznych rozgrywkach rolę gospodarza półfinałów pełnił Lublin, gdzie zespół KU AZS UMCS pokonał kolejno drużyny PWSZ Sanok, UJ Kraków, AWF Kraków oraz UJK Kielce i zajął pierwsze miejsce w końcowej klasyfikacji przed punktem finalnym rozgrywek.

Awans do finału  jak co roku był tylko formalnością dla piłkarzy Bieleckiego. Jednak w Lesznie nie udało się zwyciężyć – drużyna wypadła poza podium, lądując na 5. miejscu.

– Celem udziału w tych zawodach było zakwalifikowanie się do półfinałów, które odbywały się u nas w Lublinie, a naszym marzeniem – zwycięstwo na tym etapie  i to zrealizowaliśmy.  Chcieliśmy również  zgrać zespół. Poziom tegorocznych Akademickich Mistrzostw Polski oceniam wysoko.

Mimo kiepskiej sytuacji kadrowej w finale i tak osiągnęliśmy spory sukces – skomentował szkoleniowiec klubu uniwersyteckiego.

źródło: KU AZS UMCS