Lublin News Sport

Euro U21 w Lublinie rozpoczęte. Polska przegrywa w meczu otwarcia ze Słowacją 1:2.

W piątkowy wieczór na Arenie Lublin Polacy odnieśli porażkę ze Słowakami w pierwszym meczu fazy grupowej Mistrzostw Europy do lat 21.

Od samego początku Słowacy dominowali w ataku pozycyjnym jednak to gospodarze byli bardziej skuteczni i wykorzystali swoją okazję już w 1 minucie rywalizacji. Bramkę zdobył głową Lipski po dośrodkowaniu Kędziory. Siłą polskiej kadry w całym meczu była gra z kontry. Dobra gra drużyny Dorny zakończyła się wraz z golem wyrównującym Waljenta w 20 minucie. Błąd w kryciu popełnił Kapustka, po którym na pewno spodziewaliśmy się znacznie więcej, szczególnie w ofensywie. Akcje jednak nie miały finalizacji, brakowało kreatywnych rozwiązań w linii pomocy. Swoich sił z dystansu próbowali Stępiński i Linetty, jednak bezskutecznie.

Dopiero druga połowa rzuciła cień nadziei w poczynania Polaków. Słowacja osłabła fizycznie i przestała zamykać gospodarzy na ich połowie – zaczęli oni atakować i mecz stał się obustronny.

W ostatnim kwadransie rozgrywki kapitalną okazję z 10 metrów miał Linetty jednak spudłował. Wszystko zemściło się w 78 minucie kiedy do siatki Wrąbela trafił Safranko wykorzystując kontrę swojego zespołu i złe ustawienie Bednarka.

Końcówka meczu należała do przyjezdnych i wynik meczu nie uległ zmianie. W tym samym dniu swoje spotkanie rozgrywali Anglicy ze Szwedami, bezbramkowo remisując w Kielcach.

Następny pojedynek Biało – Czerwonych w poniedziałek, drużyna Marcina Dorny zmierzy się ze Szwecją również w Lublinie.