Królewscy są wielcy. Cristiano jest wielki. Real Madryt triumfuje w finale Ligi Mistrzów

Co to był za finał!!! Emocje, bramki, dużo akcji, dużo walki. Takie mecze aż chce się oglądać. Real Madryt po pięknym widowisku pokonał Juventus Turyn i zdobył 12 puchar Ligi Mistrzów. Królewscy są także pierwszą drużyną, która obroniła ten puchar. Dzięki temu meczu Cristiano Ronaldo jest niemal pewny kolejnej złotej piłki.

W mecz lepiej wszedł Juventus. Już w 5 minucie swoją okazje miał Pjanic, jednak to Real strzelił pierwszą bramkę. Genialne podanie od Carvajala wykorzystał niezawodny Cristiano Ronaldo. Królewscy nie cieszyli się z prowadzenia długo, bo zaledwie 7 minut. W 27 minucie kapitalną bramkę z półwoleja strzelił Mario Mandzukić. Następne minuty to otwarta, czasami brutalna gra. Ale pierwsza połowa była na miarę finału Ligi Mistrzów. Dużo akcji i piękne bramki.

Pierwsze minuty drugiej połowy to dużo ostrej walki. Widać było, że nikt nie chce opuścić. Każdy piłkarz był zaangażowany na 100% Real przeważał przez pierwsze minuty, aż dopiął swego. W 61 minucie bramkę strzelił Casemiro. Ale co to była za bramka!!! Bomba z ponad 25 metrów. Po tej bramce Królewscy nie stanęli w miejscu, ale poszli za ciosem i 3 minuty później po podaniu Luki Modricia bramkę strzelił Cristiano Ronaldo. W kilka minut stało się 3:1.

W tym momencie można powiedzieć, ze mecz się skończył. Juventus jeszcze próbował strzelić, ale ich szanse zaprzepaścił Cuadrado, który w 82 minucie dostał czerwoną kartkę.  W końcówce bramkę na 4:1 strzelił rezerwowy Marco Asensio i marzenie Florentino Pereza ziściło się.

Wynik tego spotkania jest jak najbardziej sprawiedliwy. Real po raz kolejny pokazał swoją siłę i nie dał szans Juventusowi. Królewscy znowu są najlepsi w Europie.

Składy:

Juventus: Buffon – Barzagli, Bonucci, Chiellini – Alves, Pjanić, Khedira, Alex Sandro – Dybala, Higuain, Mandzukić

Real: Navas – Marcelo, Varane, Ramos, Carvajal – Modrić, Casemiro, Kroos – Ronaldo, Benzema, Isco

Bramki: Mandzukić (27 min) – C. Ronaldo (20 min, 64 min.), Casemiro (61 min), Asensio (90 min)