Zmarł dr hab. Marek Kwapiszewski, wykładowca UMCS

Rektor i Senat Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie z głębokim żalem zawiadamiają, że w dniu 11 czerwca 2017 roku zmarł dr hab. Marek Kwapiszewski prof. nadzw. UMCS.

Urodzony 1 lutego 1946 r. w Lublinie. Od 1968 r. zawodowo związany z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej. Początkowo pracował na stanowisku asystenta w Zakładzie Historii Literatury Polskiej, następnie adiunkta, a od 2011 r. na stanowisku profesora nadzwyczajnego. Profesor był cenionym znawcą romantyzmu i autora książek „Późny romantyzm i Ukraina” i „Od marksizmu dogmatycznego do humanistyki”.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 19 czerwca 2017 r. o godz. 9.00 w kaplicy cmentarnej przy ul. Lipowej w Lublinie.

Jestem specjalistką ds. nekrologów. Pasjonuje się też kinem, serialami oraz literaturą. Zazwyczaj swoje teksty piszę przy akompaniamencie ulubionych zespołów, lecz w skrajnych przypadkach przy ścieżce dźwiękowej do filmu Ogniem i mieczem.