W najbliższy poniedziałek, 23 października o godz. 10.00 w Auli Uniwersyteckiej na Wydziale Prawa i Administracji (Plac Marii Curie-Skłodowskiej 5) odbędzie się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2017/2018 na UMCS.

Podczas uroczystości zostaną wręczone m.in.: odznaczenia państwowe, odznaka honorowa za zasługi dla wynalazczości, Nagroda Naukowa Marii Curie i Nagroda im. Jerzego Giedroycia oraz medale i dyplomy dla najlepszych absolwentów Uczelni.

Z okazji obchodzonego w tym roku jubileuszu 150. rocznicy urodzin Patronki naszego Uniwersytetu, wykład inauguracyjny pt. „Maria Curie-Skłodowska – dokonania i ich znaczenie dla współczesnej nauki” wygłosi prof. Jerzy Dudek.

Uroczystości inauguracyjne zwieńczy koncert ,,Dźwięki 700-letniego Lublina’’ widowisko muzyczne, które stworzył Tomasz Momot, przeniesie nas w świat długiej historii dźwięków Lublina i nie tylko. Na scenie usłyszymy nadzwyczajnych solistów w osobach: Natalii Wilk, Łukasza Jemioły oraz Jana Kondraka. Razem z nimi ystąpi Chór Akademicki UMCS im. Jadwigi Czerwińskiej, kwartet smyczkowy Kwartemia Plus oraz Tomasz Momot Orkiestra. Na koncercie będzie można usłyszeć utwory skomponowane specjalnie z okazji jubileuszu 700-lecia Miasta Lublina.

Wstęp wolny –zapraszamy o godzinie 18.00 do sali widowiskowej ACK UMCS „Chatka Żaka”.

By Marcelina Burda

Jestem specjalistką ds. nekrologów. Pasjonuje się też kinem, serialami oraz literaturą. Zazwyczaj swoje teksty piszę przy akompaniamencie ulubionych zespołów, lecz w skrajnych przypadkach przy ścieżce dźwiękowej do filmu Ogniem i mieczem.