UMCS

Pokaz sztuk walki Taekwon-do na Wydziale Politologii! (fotorelacja)

Dni Korei są już za nami. W programie wydarzenia było m.in. spotkanie z przedstawicielem ambasady, pokaz sztuk walki Taekwon-do i debata oksfordzka.

W poniedziałek w holu głównym Wydziału odbył się pokaz sztuk walki Taekwon-do zaprezentowany przez ZS Bełżyce.

fot. Aleksandra Koszyk

Taekwon-do to narodowy sport i tradycyjna sztuka walki pochodząca z Korei. Początkowo został stworzony do celów militarnych, kolejno zaadaptowany do użytku cywilnego.

fot. Aleksandra Koszyk

Twórcą tego sportu jest gen. Choi Hong Hi.

fot. Aleksandra Koszyk

Miłośników tego sportu nie brakuje w innych krajach, również w Polsce. Obecnie jest jedną z pełnoprawnych dyscyplin olimpijskich.

Wydarzenie zorganizowane na Wydziale Politologii było wyjątkową okazją, by poznać ten sport i porozmawiać z osobami trenującymi tę sztukę walki.

fot. Aleksandra Koszyk

We wtorek tuż po 11-tej odbył się wykład wprowadzający do debaty oksfordzkiej. Prowadził go dr Grzegorz Gil, następnie rozpoczęła się debata oksfordzka, w której brali udział uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Lublinie i Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie. Postawiona teza to:  Stany Zjednoczone Najważniejszym Sojusznikiem Republiki Korei.

fot. Aleksandra Koszyk

Organizatorem wydarzenia jest Koło Sympatyków Dalekiego Wschodu działające na Wydziale Politologii UMCS.

Jestem studentką trzeciego roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Pochodzę z Lublina. Uwielbiam podróżować i odkrywać niezwykłe historie "zwykłych ludzi". Dziennikarstwo to dla mnie nie tylko praca, lecz niesamowita pasja. Marzę o wycieczkach do Indii, Japonii i USA.