23 listopada 2017 roku odbyła się pierwsza w historii edycja programu „Ten student brzmi znajomo”. O pomyśle, selekcji uczestników oraz nagrodzie głównej opowiedział nam organizator tego przedsięwzięcia  Maciej Bień:

K.W : Na samym początku chciałbym Cię spytać, skąd wziął się pomysł na to wydarzenie?

M.B: Wydarzenie to inicjatywa studentów, którzy w ramach zespołów projektowych realizowanych przez Samorząd Studentów UMCS mają za zadanie przygotować i zorganizować wydarzenie.

K.W: Jak wyglądała selekcja doboru uczestników, bo rozumiem że zgłosiło się do was kilkadziesiąt osób?

M.B: Obowiązywała zasada pierwszeństwa. Uczestnicy wysyłali gotowe formularze zgłoszeniowe i na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy” dostali się do konkursu.

K.W:  Jakie nagrody otrzymają osoby, które zwyciężą podczas pierwszej edycji?

M.B:  Przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody, między innymi: rękawiczki do smartfonów, czapki UMCS itd., które zostały ufundowane przez Zarząd Uczelniany Samorządu Studentów. Uczestnicy otrzymają je zaraz po konkursie.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Zarząd Uczelniany Samorządu Studentów UMCS. Podczas koncertu publiczność mogła usłyszeć znane przeboje muzyki rozrywkowej wykonywane przez studentów naszej uczelni.  Zabawne dowcipy prowadzących, doskonale bawiąca się widownia oraz studenci przebierający się za największe gwiazdy dały dużo pozytywnej energii podczas tego festiwalu.  Zwyciężczynią pierwszej edycji „Ten student brzmi znajomo” została Marta Pietraś. Wykonała ona utwór „Pocahontas” z repertuaru Edyty Górniak, który powalił zarówno jury jak i publiczność zgromadzoną w Chatce Żaka. Drugie miejsce zajęła Agnieszka Proskura, która zaśpiewała utwór Rihanny „Love of the Brain”, zaś trzecie miejsce Weronika Domańska z utworem „Llama In My Living Room” Aron Chupy i Little Sis Nory.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne edycje programu.