W spotkaniu 11. Kolejki Basket Ligi Kobiet koszykarki Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin walczyły o kolejne ligowe punkty. Tym razem podopieczne trenera Wojciecha Szawarskiego podjęły zespół Widzew Łódź. Faworytkami tego spotkania były lublinianki, które wywiązały się z tej roli i wygrały 77:61.

Początek spotkania lepiej zaczęły gospodynie, które już po 2 minutach prowadziły 7:0. Niemoc ekipy łódzkiej przełamała Roksana Schmidt. Lublinianki przede wszystkim popisywały się mocną defensywną, z którą problemy miały przyjezdne. Nie mogły zdobyć jakichkolwiek punktów w ataku. Na dwie minuty przed końcem pierwszej kwarty Uju Ugoka zdobyła efektownie punkty spod kosza, ale taką samą akcją popisała się Julia Drop. Ostatnie punkty
w premierowej odsłonie dopisała Dajana Butulija, zdobywając kolejne dwa punkty. Partia skończyła się wynikiem 15:12 dla lublinianek.

Drugą odsłonę również dobrze rozpoczęły koszykarki z Lublina. Po szybkim ataku zawodniczki Polskiego-Cukru i kolejnej trójce Butuliji przewaga lublinianek wzrosła do ośmiu punktów (20:12). Dobry dzień miała Drop, która po raz kolejny trafiła spod kosza za dwa. Odpowiedź Pszczółek była natychmiastowa. Trafieniem za trzy popisała się Dorota Mistygacz. Kolejne punkty za trzy zdobyła Kateryna Dorogobuzova i różnica wyniosła już dziesięć oczek. Niestety Pszczółki zaczęły popełniać proste błędy, które wykorzystały łodzianki. Po trafieniach Zavidnej prowadzenie zmniejszyło się do 5 punktów i trener lubelskiej ekipy, Wojciech Szawarski, poprosił o przerwę. Słowa nie poszły na marne. Skuteczne akcje Butuliji i Dorogobuzovej zmusiły trenera łódzkiego do wzięcia przerwy na żądanie, która nic nie wniosła. Po pierwszej połowie Pszczółki prowadziły 33:24.

Kolejna kwarta rozpoczęła się od trafienia za dwa przez Scheer, po czym za trzy odpowiedziała Feyonda Fitzgerald (36:26). W następnych minutach była walka „kosz za kosz”. Po celnej akcji za dwa Fitzgerald, łódzki trener poprosił o przerwę. Łodzianki przy bardzo dobrej dyspozycji gospodyń ciągle miały problemy ze skutecznością gry w ataku. Skrzętnie wykorzystały to koszykarki z Lublina. Po dwóch celnych „trójkach” Dorogobuzovej na tablicy widniał wynik 50:32. Przedostania odsłona zakończyła się wynikiem 54:38.

Ostatnia część meczu zaczęła się mocno ofensywnie. Przez ponad cztery minut oba zespoły trafiały za dwa lub za trzy punkty. Przy stanie 65:51 dla lublinianek, trener Raczyński poprosił o kolejną przerwę. Jednak obraz tego spotkania już się nie zmienił. Ostatecznie Pszczółki pokonały zespół Widzew Łódź 77:61. Najskuteczniejszymi zawodniczkami w lubelskiej ekipie były: Uju Ugoka – 19 punktów oraz Dajana Butulija – 14 punktów. Obie zawodniczki zaliczyły w meczu „double-double”, gdyż zebrały dużo piłek (Uju – 15, Dajana – 11).

Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin – Widzew Łódź 77:61 (15:12, 18:12, 21:14, 23:23)

Punkty dla Pszczółki: Dobrowolska (8), Witkowska (2),  Butulija (14), Fitzgerald (10), Ugoka (19), Cebulska (4), Dorogobuzowa (11), Kędzierska (3), Mistygacz (6), Grygiel, Poleszak