Znamy już Młodych Ambasadorów Lublina

12 grudnia 2017 roku w Sali Widowiskowej ACK UMCS Chatki Żaka po raz pierwszy odbyła się Gala Młodego Ambasadora Lublina. Podczas gali zostały wręczone statuetki oraz dyplomy.

Projekt Młodzi Ambasadorzy Lublina został zainicjowany i zrealizowany przez Fundacje Absolwentów UMCS. Celem tej inicjatywy było między innymi umożliwienie rozwoju potencjału, a także wymiany doświadczeń wśród młodych mieszkańców Lublina. Do programu mógł się zgłosić każdy student lub uczeń szkoły ponadgimnazjalnej, posiadający wybitne osiągnięcia edukacyjne, naukowe, plastyczne czy też sportowe. Spośród kilkuset zgłoszeń wyłonionych zostało 41 osób. Mieszkańcy Lublina mogli poznać laureatów m.in. dzięki artykułom zamieszczanych w Kurierze Lubelskim oraz informacjom zamieszczanych na mediach społecznościowych prowadzonych przez powyższą fundację.  Sprawiło to, że laureaci zostali dostrzeżeni przez mieszkańców miasta, przedsiębiorców czy nawet naukowców.

Ważnym elementem całego przedsięwzięcia było głosowanie. Od 27 listopada do 11 grudnia Czytelnicy Kuriera Lubelskiego mogli oddać głos drogą SMS-ową lub za pomocą Facebooka na wybraną osobę, która wzbudzała ich sympatię. Najwięcej – 3939 głosów – otrzymała uczennica pierwszej klasy III LO w Lublinie, Julia Kasztelan. Nagrodę dla zwyciężczyni ufundowała Szkoła Językowa Paderewski.

Zwycięzcom i laureatom serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejną edycję.