Już w najbliższą niedzielę odbędzie się kolejny finał WOŚP. Tym razem celem Orkiestry jest zebranie środków dla chorych noworodków – W najbliższym finale skupimy się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych – powiedział Jurek Owsiak. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla ratowania maleństw, których życie i zdrowie jest zagrożone.

Jak co roku głównym miejscem lubelskiej akcji będzie Galeria Olimp. 14 stycznia od samego rana będą odbywały się występy wokalne i taneczne, szkolenia z udzielania pierwszej pomocy, badania profilaktyczne oraz wydarzenia sportowe. Scena dla występujących zostanie rozstawiona na parkingu przy Galerii od strony al. Spółdzielczości Pracy. Podobnie jak w całej Polsce, punktem kulminacyjnym imprezy będzie światełko do nieba o godz. 20. Po nim odbędzie się koncert Varius Manx & Kasia Stankiewicz.

Do tej pory dzięki zbiórce WOŚP na oddziały noworodkowe w całej Polsce trafiło ponad 3tys. urządzeń medycznych za łączną kwotę ponad 100 mln złotych.

Obecnie w województwie lubelskim zarejestrowanych jest 77 sztabów WOŚP. Jurek Owsiak przeznaczył sprzęt (m. in. aparat do USG, aparat do badania słuchu noworodków) zakupiony z zebranych funduszy dla lubelskich szpitali o wartości wyższej niż 10 mln złotych. Niedawno Uniwersytecki Szpital Dziecięcy otrzymał również rezonans magnetyczny za 6 mln złotych.

By Zuzanna Gzubicka

Studentka produkcji medialnej, Torunianka. Uwielbiam pływać, jeździć na rolkach oraz spędzać czas na czytaniu książek wśród przyrody.