Już w najbliższą niedzielę odbędzie się kolejny finał WOŚP. Tym razem celem Orkiestry jest zebranie środków dla chorych noworodków – W najbliższym finale skupimy się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych – powiedział Jurek Owsiak. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla ratowania maleństw, których życie i zdrowie jest zagrożone.

Jak co roku głównym miejscem lubelskiej akcji będzie Galeria Olimp. 14 stycznia od samego rana będą odbywały się występy wokalne i taneczne, szkolenia z udzielania pierwszej pomocy, badania profilaktyczne oraz wydarzenia sportowe. Scena dla występujących zostanie rozstawiona na parkingu przy Galerii od strony al. Spółdzielczości Pracy. Podobnie jak w całej Polsce, punktem kulminacyjnym imprezy będzie światełko do nieba o godz. 20. Po nim odbędzie się koncert Varius Manx & Kasia Stankiewicz.

Do tej pory dzięki zbiórce WOŚP na oddziały noworodkowe w całej Polsce trafiło ponad 3tys. urządzeń medycznych za łączną kwotę ponad 100 mln złotych.

Obecnie w województwie lubelskim zarejestrowanych jest 77 sztabów WOŚP. Jurek Owsiak przeznaczył sprzęt (m. in. aparat do USG, aparat do badania słuchu noworodków) zakupiony z zebranych funduszy dla lubelskich szpitali o wartości wyższej niż 10 mln złotych. Niedawno Uniwersytecki Szpital Dziecięcy otrzymał również rezonans magnetyczny za 6 mln złotych.

By Zuzanna Gzubicka

Studentka produkcji medialnej, Torunianka. Uwielbiam pływać, jeździć na rolkach oraz spędzać czas na czytaniu książek wśród przyrody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *