17 stycznia 2018 roku Koszykarze AZS UMCS Lublin podjęli na własnym boisku zespół TBV Start II Lublin. Podopieczni trenera Łuszczewskiego pewnie zwyciężyli 72:53, rewanżując się za jesienną porażkę w tamtym roku (81:75 dla TBV).

Pierwsze punkty w premierowej odsłonie spotkania zdobył Marcin Marciniak (2:0). Z drugiej strony, zespół Startu rozpoczął skuteczną grę. Po akcji 2+1 Janka Piliszczuka, Start objął prowadzenie 2:3. Akademikom szwankowała na początku meczu skuteczność gry, co wykorzystywali przeciwnicy. Po trójkach Piliszczuka i Pelczara przewaga gości wzrosła do siedmiu oczek (2:9). Koszykarze AZS-u w przeciągu półtorej minuty odrobili wszystkie straty po celnych rzutach wolnych Marciniaka (9:9). W kolejnej fazie była walka kosz za kosz. W następnym fragmencie drużyna akademicka odskoczyła na cztery punkty (18:14). Wszystko to dzięki celnym rzutom osobistym Adama Myśliwca. Pierwsza kwarta zakończyła się minimalnym prowadzeniem lubelskich akademików 24:21.

Druga kwarta zaczęła się od celnych lay-upów Piliszczuka oraz Pelczara, które dały z powrotem podopiecznym trenera Dubielisa wyjść na prowadzenie (24:25). Jednakże, po celnej akcji spod kosza Mateusza Prażmo oraz akcji za dwa Marciniaka zespół akademicki wrócił do kilkupunktowej przewagi (30:25). W drugiej połowie kwarty oba zespoły miały problemy ze zdobywaniem punktów. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 33:30 dla KU AZS UMCS Lublin.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się od mocnego uderzenia. Serią 10:0  popisał się zespół trenera Łuszczewskiego, pozwalając rzucić tylko jedną trójkę Kazmirowskiemu (43:33). Następnie, celną trójką w drużynie przyjezdnej popisał się Bartłomiej Pelczar. Szybką odpowiedzią za dwa trafił Szymon Jaworski, po czym celną trójkę dorzucił Prażmo (48:36). Z każdą minutą tej kwarty wzrastało prowadzenie ekipy akademickiej. Po trzech kwartach prowadziła ona różnicą piętnastu punktów dzięki wykorzystanym rzutom osobistym Jana Sobiecha (57:42).

Ostatnia część spotkania rozpoczęła się po myśli akademików. Po akcji 2+1 Myśliwca oraz dwóch trójkach Sobiecha i Stefaniuka włodarze spotkania prowadzili różnicą aż 24 oczek. Pewni swojego zwycięstwa koszykarze klubu uczelnianego oddali tylko część inicjatywy swoim rywalom. Losy tego spotkania zostały przesądzone. Ostateczny wynik 72:53 ustalił celnym lay-upem Bartłomiej Nycz.

Ostatecznie derby Lublina należały do AZS UMCS Lublin, który pokonał we własnej hali zespół TBV Start II Lublin 72:53.

AZS UMCS Lublin – TBV Start II Lublin 72:53 (24:21, 9:9, 24:12, 15:11)

AZS UMCS Lublin:  Nycz (2), Wydra (7), Strzałkowski, Myśliwiec (19), Prażmo (7), Sobiech (7), Muda, Jaworski, Wiśniewski (7), Marciniak (18), Stefaniuk (5), Jagoda

TBV Start II Lublin: Łoś (1), Mitrut, Nabożny, Pelczar (20), Breś, Szyszkowski (2), Piliszczuk (15), Kazmirowski (6), Grzegorczyk (2), Futrzyński (2), Matysek (2), Szewczyk (3).