Sport

Nieudana podróż do Trójmiasta

W piętnastej kolejce spotkań Basket Ligi Kobiet drużyna Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin podjęła na wyjeździe zespół Basket 90 Gdynia. Drużyna z Koziego Grodu przegrała z Basket 90 Gdynia 64:74. Jest to szósta porażka w rundzie zasadniczej.

Pierwsze punkty na początku premierowej odsłony zdobyły lublinianki. Po celnym lay-upie Ugoki i akcji 2+1 Martyny Cebulskiej lubelska drużyna prowadziła 0:5. natychmiast gdynianki zniwelowały przewagę do stanu 4:5 po celnych punktach spod kosza Copper. Po dwóch, wykorzystanych rzutach wolnych Rembiszewskiej gospodynie objęły prowadzenie 8:7. W dalszej części meczu była wyrównana walka kosz za kosz. Po kolejnym trafieniu Uju Ugoki lubelska ekipa zyskała jednopunktową przewagę – 16:17. Końcówka należała do zespołu z Gdyni, który po trafieniu za dwa Victorii Jankowskiej zakończył pierwszą kwartę wynikiem 20:17 dla gdynianek.

Drugą kwartę lepiej zaczęły akademiczki z Lublina. Serią 4 punktów z rzędu popisała się nigeryjska środkowa Ugoka, i to Pszczółki znowu objęły prowadzenie 20:21. Po celnej trójce Aldony Morawiec, Basket 90 Gdynia ponownie zyskał przewagę (23:21). W pewnym momencie zawodniczki z Lublina przestały punktować. Natychmiastowo wykorzystały to podopieczne trenera Vetry. Po trójce Jankowski lubelski trener musiał poprosić o czas, przy stanie 30:24 dla Gdyni. Przerwa jednak nie przyniosła żadnego efektu. Po kolejnych akcjach za trzy Skerović oraz za dwa Jankowskiej, trener lubelskiej drużyny wziął przerwę na żądanie. Lubelskie akademiczki przegrywały różnicą dziewięciu punktów 35:26. Końcówka była bardzo wyrównana. Po celnej akcji Cebulskiej za dwa lubelski zespół schodził do szatni, przegrywając 39:30.

Na pozór, trzecia kwarta rozpoczęła się bardzo równo. Po skutecznych akcjach Doroty Mistygacz oraz trójce Dajany Butuliji, lubelskie podopieczne zmniejszyły straty do siedmiu punktów (44:37). Po kolejnej trójce, tym razem Dorogobuzovej, podopieczne trenera Szawarskiego zbliżyły się już na 5 punktów przewagi gdyńskiego zespołu (50:45). W odpowiedzi Morawiec także trafiła za trzy. Końcówka przedostatniej odsłony zakończyła się celną trójką Agaty Dobrowolskiej. Po trzech kwartach zespół z Lublina przegrywał, ale już tylko 53:50.

Ostatnia kwarta – tak jak trzecia – była bardzo wyrównana. Celnym rzutem zza linii 6,75 m trafiła Butulija, i po raz kolejny przyjezdne wyszły na prowadzenie 55:56. Niestety od tego momentu zaczęła szwankować skuteczność gry Pszczółek, co gospodynie tego spotkania bezlitośnie wykorzystywały. Po celnych rzutach Aleksandravicius i Skerovic zespół z Trójmiasta odskoczył na sześć punktów (62:56). Nadzieję na zwycięstwo dała jeszcze Serbka Butulija, zmniejszając straty do trzech punktów (62:59).  Jednakże ostania część należała do gdynianek, które do końca kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie. Ostatecznie Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin przegrała wyjazdowe spotkanie z Basket 90 Gdynia 64:74

Basket 90 Gdynia – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 74:64 (20:17, 19:13, 14:20, 21:14)

Punkty dla Pszczółki: Ugoka (17), Grygiel, Cebulska (7), Kędzierska (1), Mistygacz (7), Butulija (16), Witkowska, Dobrowolska (5), Poleszak (4), Dorogobuzowa (7)