W szesnastej serii spotkań Energi Basket Ligi Kobiet drużyna Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin odniosła pewne zwycięstwo z zespołem Enea AZS Poznań 80-67.

Pierwsza kwarta rozpoczęła się znakomicie dla lubelskiego zespołu. Po akcjach Uju Ugoki i Amerykanki Feyondy Fitzgerald ekipa lubelska prowadziła już 7-0. Pierwsze punkty dla drużyny gości zdobyła Jazmine Davis, trafiając za trzy (7-3). Taką samą akcją popisała się Dorogobuzova i poznański trener poprosił o czas (10-3). Po przewie skutecznymi akcjami dominowały gospodynie, które dzięki akcjom Fitzgerald za trzy i Mistygacz za dwa prowadziły różnicą 12 punktów (15-3). W następnym fragmencie mieliśmy równą walkę kosz za kosz. Po celnym rzucie wolnym Kingi Woźniak lubelska drużyna prowadziła 9 punktami (17-8). Po skutecznym lay-upie Aleksandry Parzeńskiej lubelski trener poprosił o dodatkowy czas (17-10). Po przerwie Pszczółki zaczęły mieć problemy ze skutecznością gry, spowodowała to dobra defensywa poznanianek. Ostatecznie po pierwszej kwarcie ekipa z Koziego Grodu prowadziła 17-12.

Drugą odsłonę lepiej otworzyły przyjezdne, które po celnych rzutach Parzeńskiej za dwa i Bednarskiej za trzy doprowadziły do remisu po 17. Od tego momentu rozpoczęła się wyrównana gra. Po celnych akcjach za dwa Jazmine Davis i Kateryny Rymarenko trener Szawarski wziął ostatnią przysługującą mu w pierwszej połowie przerwę. Poznanianki objęły prowadzenie 21-25. Skutecznymi lay-upami popisała się Ugoka, które doprowadziły do remisu po 25. Niestety przewaga wzrosła z powrotem do pięciu punktów za sprawą koszykarek Enei – Rymarenko i Marciniak (25-30). W następnych minutach spotkania Dorota Mistygacz wykonała akcję 2+1, znacznie zmniejszając przewagę gości (33-34). Po celnym  lay-upie tej samej zawodniczki podopieczne trenera Szawarskiego ponownie objęły prowadzenie (38-36). Po pierwszej połowie Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin prowadziła z Eneą AZS Poznań 38-37.

Przedostatnią część spotkania otworzyła za dwa Aleksandra Parzeńska i ponownie Enea przejęła inicjatywę (38-39). Oba zespoły w kolejnych fragmentach popełniały sporo błędów i strat. Punkty na przełamanie dla drużyny poznańskiej zdobyła Parzeńska (39-41). W odpowiedzi akcją 2+1 swoje punkty rzuciła Dajana Butulija i zespół z Lublina prowadził 42-41. Mecz był bardzo wyrównany.  Po celnej trójce Kateryny Dorogobuzovej lublinianki zwiększyły przewagę do czterech punktów (49-45). Szkoleniowiec poznańskiego zespołu zareagował, prosząc o przerwę. Od tego momentu lubelska kadra zaczęła agresywnie grać w obronie, co przełożyło się na kolejne punkty. Po celnej akcji Butuliji gospodynie odskoczyły na sześć oczek przewagi (51-45). W odpowiedzi skuteczną akcją za trzy popisała się Amerykanka Davis (51-48). Końcówka należała jednak do koszykarek z Lublina, które po trójce Dorogobuzovej na 10 minut do końca meczu prowadziły 57-48.

Ostatnią odsłonę otworzyła celną dwójką Parzeńska. Po wykorzystanych rzutach osobistych  Woźniak poznanianki zmniejszyły starty do pięciu punktów (57-52). Natychmiastowo po celnych trójkach Dorogobuzovej i Cebulskiej przewaga Pszczółek wzrosła do 11 punktów (63-52). Następnie oba zespoły grały skutecznie w akcjach za dwa punkty. Kolejnym rzutem za trzy punkty popisała się Cebulska i o kolejną przerwę poprosił podopieczny poznańskiego zespołu. Akademiczki uzyskały 12–punktową przewagę (68-56). W drugiej części ostatniej kwarty oba zespoły grały równo, co było korzystne dla lubelskich akademiczek. Po akcji dwójkowej Fitzgerald Pszczółki podwyższyły wynik na szesnaście punktów (76-60). W końcówce już niewiele się zmieniło. Ostatecznie Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin pokonała na własnym parkiecie zespół Enea AZS Poznań 80-67.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – Enea AZS Poznań 80-67 (17-12, 21-25, 19-11, 23-19)

Punkty dla Pszczółki: Ugoka (27), Fitzgerald (9), Grygiel, Cebulska (6), Kędzierska (0), Mistygacz (7), Butulija (7), Witkowska (7), Dobrowolska (3), Poleszak (0), Dorogobuzowa (14).