Lublin Sport

Klęska lubelskich Pszczółek w Bydgoszczy

W spotkaniu 20. kolejki rozgrywek Energa Basket Ligi Kobiet, Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin uległa na wyjeździe zespołowi Artego Bydgoszcz 86-55.

Spotkanie otworzyła Feyonda Fitzgerald, trafiając rzut za dwa punkty (0-2). W odpowiedzi „za trzy” trafiła Julie McBride (3-2). Pszczółki cały czas dotrzymywały kroku swoim przeciwniczkom. Po pierwszych pięciu minutach na tablicy widniał remis po 14. Od tego momentu lublinianki miały problemy ze skutecznością gry. Wykorzystały to bydgoszczanki, które po trafieniach akcji 2+1 Deneshy Stallworth oraz „trójce” Elżbiety Międzik, dały sześciopunktowe prowadzenie bydgoszczankom (20-14). W kolejnych minutach cały czas punktowały tylko koszykarki z Bydgoszczy. Zaliczyły serię 14 punktów z rzędu. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 28-14.

W następnej kwarcie kolejne punkty z gry trafiła Stallworth (30-14). Sytuacja lublinianek stała się naprawdę trudna. Na przebieg tych zdarzeń „trójką” zareagowała Fitzgerald (30-17). Oba zespoły w następnych akcjach dopadła niemoc w trafianiu rzutów. Szybciej otrząsnęły się z tego bydgoszczanki po trafieniu z dystansu Jennifer O’Neill (33-14). W odpowiedzi  rzuty osobiste wykorzystała Marta Witkowska (33-16). Kolejne trzy punkty Międzik sprawiły, że Artego prowadziło różnicą ponad 20 punktów (41-19). Do końca pierwszej połowy niewiele się zmieniło. Zawodniczki trenera Tomasza Herkta prowadziły po pierwszej połowie 46-25.

Piętnastominutowa przerwa korzystnie wpłynęła na lublinianki, które po akcjach Fitzgerald, Mistygacz i Butuliji zmniejszyły straty do 15 punktów (46-31). Z każdą następną akcją akademiczki z Lublina zaczęły przybliżać się do bydgoszczanek. Celnym rzutem za trzy popisała się Kateryna Dorogobuzowa (55-44), a po akcji 2+1 Agaty Dobrowolskiej na trzy minuty przed końcem tej części Pszczółki traciły do Artego zaledwie osiem oczek (55-47). Gospodynie spotkania przebudziły się dopiero w samej końcówce kwarty, zdobywając 8 punktów z rzędu. Po trzech kwartach bydgoski zespół prowadził 63-47.

Ostatnie dziesięć minut to postawienie kropki nad „i” przez zespół z Bydgoszczy, który od samego początku powiększał dystans. Pszczółki nie potrafiły postawić się rywalkom. W przeciągu pięciu minut zdobyły tylko pięć oczek, przy czternastu punktach Artego. Na tablicy wyników widniał rezultat: 77-52. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 86-55 dla Artego Bydgoszcz.

Artego Bydgoszcz – Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin 86-55 (28-14, 18-11, 17-22, 23-8).

Punkty dla Pszczółek: Ugoka, Fitzgerald (11), Cebulska (1), Kędzierska, Mistygacz (5), Butulija (18), Witkowska (6), Dobrowolska (3), Poleszak (4), Dorogobuzowa (15)