Sport

21/03/18 Wyjazdowe zwycięstwo Pszczółek w Łodzi

W 24. serii spotkań Energa Basket Ligi Kobiet, Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin pewnie pokonała na wyjeździe zespół Widzew Łódź 61-77.

Początek spotkania  był bardzo wyrównany. Przez pierwsze trzy minuty na tablicy było 5-4 dla łodzianek, po skuteczny rzucie za 2 Julii Drop. W kolejnym fragmencie lublinianki zaliczyły serię siedmiu punktów z rzędu. Po trafieniach Uju Ugoki, Feyondy Fitzgerald i Dajany Butuliji koszykarki AZS wypracowały sobie sześciopunktową zaliczkę (5-11). Od tego momentu oba zespoły trafiały kosz za kosz. Przyjezdne cały czas trzymały dystans nad zawodniczkami z Łodzi. Po pierwszej kwarcie zespoły schodziły z parkietu przy stanie 17-24 dla Pszczółki.

Kolejna odsłona zaczęła się od powiększenia przewagi zawodniczek trenera Szawarskiego. Po celnej akcji za dwa punkty  Agaty Dobrowolskiej, a później po celnych rzutach wolnych Fitzgerald było 17-28. Akademiczki w kolejnych minutach powiększały prowadzenie swojej ekipy. Po celnym rzucie Dominiki Poleszak była już czternastopunktowa przewaga zespołu z Lublina (25-39).  Przed końcem pierwszej połowy zawodniczki Widzewa zdołały nieco zmniejszyć straty. Wynik przed przerwą rzutem dwupunktowym ustaliła Kathleen Scheer (34-41).

Trzecią kwartę lepiej rozpoczął zespół łódzki. Po akcjach Brandi Harvey-Carr oraz Drop gospodynie przegrywały już jedynie 40-43. Wynik ten utrzymywał się prawie do połowy tej odsłony. W kolejnym fragmencie po trafieniach z linii rzutów Scheer oraz po koszu trafiła Brandi Harvey-Carr, Widzew odrobił straty (49-50). Po dwuminutowej niemocy celnym rzutem wolnym popisała się Ugoka (49-51). Było to decydujące przełamanie dla AZS-u.  W końcówce po trafieniach – dwukrotnym Fitzgerald oraz Butuliji na 10 minut przed ostatnią kwartą było 49-57.

Lublinianki w ostatniej kwarcie przejęły całkowicie inicjatywę. W przeciągu 5 minut zdobyły 11 oczek z rzędu . Po skutecznych rzutach Butuliji, Fitzgerald oraz Ugoki wynik wynosił 51-68. Punkty na przełamanie z drugiej strony zdobyła Julia Drop oraz Elżbieta Paździerska (55-68). Ale na odrabianie strat było już za późno. Ostatecznie lublinianki wygrały 61-77.

Widzew Łódź – Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin 61-77 (17-24, 17-17, 15-16, 12-20)

Punkty dla Pszczółki: Ugoka (26), Fitzgerald (15), Kędzierska (2), Mistygacz (3), Butulija (18), Witkowska, Dobrowolska (2), Poleszak (4), Dorogobuzowa (7), Grygiel (0).