Sport

Awans koszykarzy AZS UMCS Lublin do drugiej rundy fazy play-off

W drugim meczu pierwszej rundy fazy play-off II Ligi koszykówki mężczyzn AZS UMCS Lublin pokonał na wyjeździe zespół MUKS Hutnik Warszawa 77–83.

Początek spotkania rozgrywał się na zasadzie zdobywania punktów seriami. Lepszy początek spotkania mieli zawodnicy z Warszawy. Po celnej akcji 2+1 Romana Janika oraz punktów spod kosza Wojciecha Dulnika na tablicy pojawił się rezultat 13-7. W odpowiedzi celną trójką popisał się Piotr Jagoda (13-10). Rozpoczęła się wyrównana walka w następnym fragmencie gry. Po skutecznym rzucie z dystansu Rafała Pietrzaka, gospodarze odskoczyli z powrotem na sześć oczek (19-13). Końcówka pierwszej odsłony była w miarę równa i zakończyła się wynikiem 23-17 dla Hutnika.

Pierwsze minuty w drugiej kwarcie rozpoczęły się dość równo dla obu zespołów (29-21). Jednak w następnym fragmencie Hutnik powiększył swoją przewagę. Po celnym lay-upie Dulnika, „trójce” Pawła Łapińskiego oraz punktach spod kosza Malewskiego na tablicy było 36-23. Od tego momentu lublinianie wzięli sprawy w swoje ręce. Dzięki duetowi Patryk Wydra oraz Adam Myśliwiec  po pierwszych dwudziestu minutach zespoły schodziły na dłuższą przerwę przy stanie 42-33.

Trzecia część spotkania toczyła się punkt za punkt. Przyjezdni przez 10 minut nie mogli zbliżyć się do przeciwnika. Przewaga gospodarzy utrzymywała się w granicach kilkunastu punktów. Po celnym rzucie za dwa Rafała Pietrzaka było 63-49. Ostatnie sześć punktów z rzędu zdobyli podopieczni trenera Łuszczewskiego. Po skutecznych akcjach Michała Marciniaka, Patryka Wydry oraz skutecznym rzutom osobistym Adama Myśliwca a ostatnie 10 minut zespoły schodziły przy wyniku 64-55.

Kluczowa okazała się ostatnia kwarta spotkania. Lubelski zespół zaczął odrabiać straty – po punktach spod kosza Bartosza Mudy oraz „dwójce” Jana Sobiecha, warszawianie prowadzili różnicą tylko pięciu oczek (66-61). W następnym fragmencie ten sam gracz zdobył 5 punktów z rzędu, doprowadzając do remisu na 68-68. Po dobrym zagraniu Wydry, lublinianie wyszli na prowadzenie 68-70. Od tego momentu zaczęła się zażarta walka o zwycięstwo. Końcówka należała jednak do lublinian, którzy zdobyli 6 oczek z rzędu. Ostatecznie AZS UMCS Lublin pokonał MUKS Hutnik Warszawa 77-83 i awansowali do drugiej rundy fazy play-off o pierwszą ligę.

MUKS Hutnik Warszawa  – AZS UMCS Lublin 77–83 (23–17, 19–16, 22–22, 13–28)

Punkty dla AZS-u: Nycz, Wydra (20), Myśliwiec (15), Prażmo (4), Sobiech (7), Muda (15), Jaworski (3), Wiśniewski (7), Stefaniuk (0) , Jagoda (9), Marciniak (3).