Kilka dni temu ogłoszono projekt zbudowania pierwszej w Polsce Psiej Wioski w Przemyślu. Domki z kanapami i ogrzewaniem, dużo zieleni i wolnej przestrzeni, plac zabaw, plac do tresowania, basen i wodne zabawki – to wszystko ma wejść w posiadanie bezdomnych psów zamiast kolejnego ciasnego i betonowego schroniska.

Pomysłodawcą tego projektu jest lekarz weterynarii Radosław Fedaczyński, pracownik Centrum Adopcyjnego Lecznicy „Ada”. Od dawna zajmuje się on adopcją porzuconych zwierząt, a teraz chce rozwinąć swoje działania na większą skalę.

„Psi raj – byłoby to miejsce spełniające wszystkie formalne wymagania, ale również oferujące bezdomnym zwierzętom, głównie psom, doskonałe warunki” – mówi pan Radosław.

Jego zdaniem żaden pies nie powinien być głodny czy spragniony, a także być narażony na jakiekolwiek choroby lub przemoc. Czworonogami zajmie się sześcioosobowa ekipa opiekunów, która będzie doglądać ich cały czas. Ponadto mile widziani będą wolontariusze, którzy w wolnych chwilach zaofiarują swoją pomoc.

Na realizację tego projektu Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu zorganizował zbiórkę pieniędzy. Duże wymagania finansowe wywołały burzę krytyki wobec pomysłodawcy i podzieliły Polaków na tych, którzy chcą pomóc oraz tych, którzy uważają to za oszustwo lub bezsens. Na Facebooku pojawiają się bardzo emocjonalne i skrajne komentarze, jednak nawet te najbardziej negatywne nie spowodowały wycofania się Fedaczyńskiego z projektu.

Szczegółowe informacje można znaleźć pod adresem: https://pomagam.pl/psiawioska

By Zuzanna Gzubicka

Studentka produkcji medialnej, Torunianka. Uwielbiam pływać, jeździć na rolkach oraz spędzać czas na czytaniu książek wśród przyrody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *