Sport

Efektowne zwycięstwo nad vice mistrzem Polski

W dwudziestej pierwszej serii spotkań Energa Basket Ligi Kobiet, Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin pewnie pokonała na własnym boisku Wisłę Can-Pack Kraków 81-56.

Spotkanie otworzyła Cheyenne Parker trafiając jeden rzut wolny (0-1). Z drugiej strony dwoma celnymi osobistymi popisała się Ugoka (2-1). Krakowianki w ciągu dwóch minut zdobyły pięć punktów z rzędu po celnej trójce Magdaleny Ziętary (2-6). Kolejny fragment należał do lublinianek, które zdobyły aż osiem punktów z rzędu (10-6). W odpowiedzi za trzy punkty odpowiedziała ponownie Ziętara (10-9). Pierwsza odsłona była bardzo wyrównana. Na trzypunktową przewagę wyprowadziła Ugoka, rzucając celnie za dwa (16-13). Dajana Butulija podwyższyła przewagę gospodyń, popisując się celnym rzutem spod kosza (18-13). Taką samą akcją po drugiej stronie popisała się Leonor Rodriguez (18-15). Pierwszą kwartę na wynik 20-15 ustaliła Kateryna Dorogobuzova , trafiając rzut za dwa.

Drugą kwartę lepiej rozpoczęły akademiczki z Lublina. Po celnym lay-upie  Martyny Cebulskiej gospodynie zwiększyły przewagę do ośmiu punktów (26-18). Lublinianki w następnych minutach popisały się kolejną serią – tym razem siedmiu punktów z rzędu. Po celnych akcjach Agaty Dobrowolskiej i Uju Ugoki zrobiło się 33-20. Serię niecelnych rzutów z gry  przerwała Maurita Reid, trafiając rzut za dwa (33-22). Natychmiast celnym rzutem odpowiedziała znowu Ugoka (35-22). Końcówka pierwszej połowy była walką kosz za kosz. Po pierwszej połowie podopieczne trenera Wojciecha Szawarskiego prowadziły 42-31.

Trzecią kwartę lepiej zaczęły krakowianki. Po trafieniach Parker i dwóch celnych rzutów Rodriguez przyjezdne zmniejszyły stratę do siedmiu oczek (44-37). Zaraz po tym serią dziewięciu punktów z rzędu popisały się akademiczki. Po celnym rzucie Fitzgerald na tablicy wyniku było już 16-punktowe prowadzenie drużyny z Lublina (53-37). Serię punktową przerwała Parker, rzucając dwukrotnie z linii rzutów wolnych (55-39). Drużyna z Lublina po raz kolejny złapała serię sześciu punktów z rzędu po skutecznych akcjach Ugoki i Fitzgerald (61-39). Krakowianki za sprawą akcji Farhiyi Abdi oraz 2+1 Maurity Reid straty zmniejszyły się do 17 punktów (61-44). Na ostatnie dziesięć minut drużyny schodziły przy stanie 63-44 dla akademiczek z Lublina.

Ostatnia część spotkania dla obu zespołów zaczęła się dość wyrównanie. Kolejnym, szalonym rzutem za dwa popisała się ponownie Dajana Butulija (69-48). Dobrą, pojedynczą akcją za trzy punkty na swoje konto zapisała Rodriguez (69-51). W odpowiedzi celnym rzutem wolnym popisała się Ugoka (70-51). Taką samą skutecznością z linii rzutów wolnych trafiła Tamara Radocaj (70-52). Końcówka tego spotkania nie zmieniła już losów spotkania. Ostatecznie Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin pokonała Wisłę Can-Pack Kraków 81-56.

Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin – Wisła Can-Pack Kraków 81-56 (20-15, 22-16, 21-13, 18-12)

Punkty dla Pszczółki: Ugoka (23), Fitzgerald (20), Cebulska (7), Kędzierska (0), Mistygacz (0), Butulija (18), Witkowska (4), Dobrowolska (2), Poleszak (0), Dorogobuzowa (7)