I Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Człowiek. A kto to taki?”

Już w czwartek, 15 marca, na Wydziale Politologii odbędzie się I Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Człowiek. A kto to taki?”. Głównym tematem tej studencko-doktoranckiej konferencji będzie oczywiście człowiek – refleksja nad jego naturą, różnice w postrzeganiu człowieczeństwa w naukach humanistycznych i społecznych. Organizatorem wydarzenia jest Politologiczne Koło Naukowe UMCS.

Konferencja rozpocznie się o godzinie 10 w Sali Rady Wydziału, natomiast oficjalnie zakończenie zaplanowane jest na godzinę 20.30. Przez cały dzień będziemy mieć szansę uczestniczyć w aż 6 różnych panelach: politologiczno-prawniczo-filozoficznym, psychologicznym, religijnym, społeczno-prawniczym, filozoficzno-psychologiczno-kulturowym, a także panelu biologiczno-społeczno-filozoficznym. Każdy część zakończy się wręczeniem wyróżnienia dla autora najlepszego referatu.

O godzinie 12.00 dr Dorota Litwin-Lewandowska (UMCS) wygłosi gościnny wykład pod tytułem: „Od homo habilis do homo informaticus”. W panelach natomiast wezmą udział studenci i doktoranci nie tylko z Lublina, ale także z różnych uniwersytetów w całej Polsce.

Magazyn „Polformance” objął konferencję patronatem medialnym.

Link do wydarzenia na facebooku