Sport

Mistrz Polski zwycięża w Lublinie

W 22. serii spotkań Energa Basket Ligi Kobiet, Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin przegrała na własnym boisku z 1 KS Ślęza Wrocław 52-65.

Pierwsze punkty na początku spotkania zdobyła Feyonda Fitzgerald, celnie trafiając dwa rzuty wolne (2-0). Taką samą skutecznością z linii rzutów wolnych popisała się Tijana Ajdukovic (2-2). Oba zespoły nawiązały równorzędną walkę już od pierwszych minut. Po 5 minutach na tablicy było 8-8 po celnej akcji spod kosza Kourtney Treffers. Pierwsze prowadzenie nastąpiło dopiero w 6 minucie spotkania po celnej akcji Zoll-Norman (10-12). W odpowiedzi za dwa trafiła Uju Ugoka (12-12). Żadna z drużyn nie wychodziła na więcej niż 2 punkty. Jednak po skutecznym lay-upie Treffers wrocławianki wyszły na czteropunktowe prowadzenie (16-20).  Po pierwszej kwarcie Pszczółki przegrywały z mistrzyniami Polski  16-22.

Drugą odsłonę lepiej otworzyły wrocławianki. Po akcji 2+1 Ajdukovic zrobiło się 10 punktów przewagi zespołu prowadzonego przez Arkadiusza Rusina (16-26).  Akademiczki miały problemy ze skutecznością gry i popełniały proste straty, co przełożyło się na punkty drużyny przyjezdnej. Po dobrej akcji ponownie Ajdukovic Ślęza prowadziła różnicą 12 punktów (16-28). Punkty na przełamanie zdobyła Ugoka (18-28). Pierwszą, celną trójką w meczu popisała się łotewska rozgrywająca Eline Dikeoulakou (18-31). Lublinianki nie mogły zatrzymać gry koszykarek z Dolnego Śląska. Po trafieniu spod kosza holenderskiej skrzydłowej Treffers było 18-35. Końcówka należała do drużyny z Wrocławia, które pozwoliły rzucić Pszczółkom zaledwie 2 punkty, dzięki dobrej defensywnie. Po pierwszej połowie drużyna z Lublina przegrywała różnicą ponad dwudziestu punktów (20-42).

Trzecią kwartę rozpoczęła się wyrównanie dla obu zespołów. Wrocławianki nadal grały mocną i dobrą defensywą.  Punkty spod kosza zdobyła po raz kolejny Treffers (25-50). Sygnał do walki rzuciła Doroty Mistygacz, trafiając celnie za trzy (28-50). W odpowiedzi celnym rzutem popisała się Zoll-Norman (28-52). Od tego momentu zacięła się gra mistrzyń Polski. Lublinianki zdobyły pięć punktów w serii  zmniejszając ogromną przewagę (33-52). Po trzech kwartach na tablicy widniał wynik 35-54 po celnej akcji za dwa Martyny Cebulskiej.

Ostatnia odsłona od pierwszych minut była grana na równi po jednej i drugiej stronie parkietu. Po pięciu minutach tej kwarty było 42-61. Akademiczki z Lublina po celnej trójce Dajany Butuliji zmniejszyły częściowo straty do 14 oczek (47-61). Przyjezdna ekipa kontrolowała przebieg spotkania już do samego końca. Ostatecznie Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin przegrała spotkanie z mistrzem Polski Ślęzą Wrocław 52-65.

Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin – 1 KS Ślęza Wrocław 52-65 (16-22, 4-20, 15-12, 17-11)

Punkty dla Pszczółki: Ugoka (25), Fitzgerald (10), Cebulska (4), Kędzierska (0), Mistygacz (3), Butulija (8), Witkowska, Dobrowolska (0), Poleszak (0), Dorogobuzowa (2)