Sport

Pewne zwycięstwo koszykarzy AZS UMCS Lublin

W pierwszym meczu pierwszej rundy fazy play-off II Ligi koszykówki mężczyzn AZS UMCS Lublin pokonał na własnym boisku zespół MUKS Hutnik Warszawa 83–60.

Na początku spotkania poziom był bardzo wyrównany. Po celnych trójkach Janika oraz Warmiaka po trzech minutach było 4–8 dla zawodników z Warszawy. Na wynik 4–10 podwyższył ponownie Warmiak, trafiając celnie za dwa. Zawodnicy trenera Łuszczewskiego szybko odrobili straty po celnej trójce Szymona Jaworskiego (10–10). Po jeszcze jednym celnym rzucie z dystansu tego samego zawodnika, lubelski zespół odskoczył na cztery punkty (14–10). Po dłuższym braku odpowiedzi celną trójką popisał się Jasiński. Tym samym przyjezdni doprowadzili do remisu 14-14 W końcówce akcję za trzy punkty zaliczył Patryk Andres i zakończyła ona pierwszą kwartę wynikiem 16–19.

Druga odsłona od pierwszych minut wyglądała na walkę kosz za kosz. Po skutecznej akcji spod kosza Piotra Jagody, akademicy objęli prowadzenie 22–21. Szybką odpowiedzią za trzy popisał się Patryk Jasiński (22–24). Do remisu doprowadził Patryk Wydra, trafiając za dwa (24–24). W następnym fragmencie lublinianie ponownie przejęli inicjatywę. Po skutecznym lay-upie Mateusza Wiśniewskiego, akademicy odskoczyli na cztery punkty (30–26). Skutecznym rzutem po drugiej stronie popisał się Maksymilian Woźnicki (30–28). Końcówka pierwszej połowy była bardzo wyrównana. Oba zespoły schodziły na przerwę przy wyniku 34–30.

Trzecia kwarta rozpoczęła się lepiej dla drużyny z Lublina. Po trafieniu za dwa Wydry, podopieczni trenera Łuszczewskiego odskoczyli na siedem oczek (40–33). Przyjezdni po raz kolejny odrobili straty po celnych akcjach – „trójki” Malewskiego i za dwa Janika (43–43). Serią dziewięciu punktów z rzędu popisał się Mateusz Wiśniewski. Po następnej akcji Szymona Jaworskiego przewaga ekipy lubelskiej wzrosła do 55–44. Punkty po niedobrym fragmencie dla ekipy z Warszawy zdobył Paweł Łapiński (55–46). Oba zespoły na dziesięć minut przed końcem meczu schodziły przy wyniku 61–50.

Ostatnia część spotkania należała ponownie do akademickich koszykarzy. Po celnym strzale z dystansu Wydry oraz punktach spod kosza Myśliwca gospodarze zwiększyli dystans na 16 punktów (70–54). Z drugiej strony, celnymi trójkami popisał sięanik (72–60). W odpowiedzi ponownie spod kosza trafił Adam Myśliwiec (74–60). Końcówka należała do drużyny lubelskiej, która po serii dziewięciu punktów z rzędu, nie oddała już zwycięstwa w tym meczu. Ostatecznie AZS UMCS Lublin pokonał MUKS Hutnik Warszawę 83–60.

AZS UMCS Lublin – MUKS Hutnik Warszawa 83–60 (16–19, 18–11, 27–20, 22–10)

Punkty dla AZS-u: Nycz, Wydra (18), Strzałkowski, Myśliwiec (6), Prażmo (0), Sobiech (3), Muda (0), Jaworski (11), Wiśniewski (18), Stefaniuk (5) , Jagoda (16), Marciniak (6).